10:59 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  97

  Apklausos rezultatai parodė, kad pusė Ukrainos gyventojų pasisako už šalies nerystę Europos Sąjungoje.

  VILNIUS, lapkr 1 — Sputnik. Daugiau kaip pusė ukrainiečių nori, kad jų šalis taptų Europos Sąjungos nare, o 19% pageidauja, kad Ukrainai prisijungtų prie Rusijos vadovaujamos Muitų sąjungos, pranešė BNS su nuoroda apklausos rezultatus.

  Amsterdamas. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Сергей Мамонтов

  Per sociologinių tyrimų grupės "Reiting" apklausą, atliktą JAV įsikūrusio Tarptautinio respublikonų instituto (IRI) užsakymu, 51% respondentų sakė, kad Ukraina turėtų siekti įstoti į ES, o beveik penktadalis pageidavo, kad Kijevas jungtųsi prie Muitų sąjungos, kuriai priklauso Rusija, Baltarusija ir Kazachstanas. Dar 14% apklaustųjų sakė manantys, kad Ukraina turėtų jungtis prie kurio nors kito tarptautinio ekonominio bloko, o 17% respondentų nebuvo susidarę aiškios nuomonės šiuo klausimu.

  Nagrinėjant regioninius ypatumus išaiškėjo, kad labiausiai proeuropietiška yra Vakarų ir Vidurio Ukraina, kur už stojimą į ES atitinkamai pasisakė 79% ir 59% respondentų. Pietų Ukrainoje eurointegracijos šalininkų buvo 37%, o Muitų sąjungą palankiau vertino 22% dalyvių.

  Tuo tarpu Rytų Ukrainoje, išskyrus separatistų kontroliuojamas teritorijas, kur šis tyrimas nebuvo vykdomas, 40% respondentų palankiau vertino Muitų sąjungą, o 24% — ES.

  Ši apklausa buvo atlikta nuo rugsėjo 28-osios iki spalio 7-osios, respondentus asmeniškai apklausiant jų namuose. Buvo apklausta iš viso 2,4 tūkstančių žmonių nuo 18 metų amžiaus. Šio tyrimo paklaida — ne didesnė negu 2%.

  Dar šia tema

  Lietuva priglaudė dar 15 vaikų iš Rytų Ukrainos
  Ukrainietis prisiteisė iš Lietuvos 15 tūkst eurų už patirtą smurtą
  Lietuva — Ukraina: glaudi kultūros partnerystė
  Lietuva padėjo Ukrainai, pabėgėliams ir uragano Haityje aukoms

  Svarbiausios temos