23:01 2019 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB72.1352
  Donaldas Trampas. Archyvinė nuotrauka

  Trampas aplenkė Klinton ir tapo 45-oju JAV prezidentu

  © Sputnik / Алексей Филиппов
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Kas užims JAV prezidento postą (42)
  13811

  Respublikonų partijos kandidatas į JAV prezidento postą Donald Trump (Donaldas Trampas) laimėjo rinkimus.

  VILNIUS, lapkr 9 — Sputnik. Respublikonas Donaldas Trampas užsitikrino pergalę JAV prezidento rinkimuose, užsitikrinęs daugiau kaip 270 balsų Rinkikų kolegijoje, pranešė BNS.

  Politikos naujokas 70-metis Trampas iškovojo šią neįtikėtiną pergalę ir taps 45-uoju šalies prezidentu, įveikęs demokratę 69 metų Hillary Clinton (Hilari Clinton) — JAV politikos veteranę, buvusią šalies pirmąją ponią, senatorę ir valstybės sekretorę.

  Baltųjų rūmų šeimininku turėjo tapti kandidatas, surinkęs 270 ar daugiau balsų 538 narius turinčioje Rinkikų kolegijoje. Daugumoje valstijų visi rinkikų balsai atitenka daugiausiai rinkėjų laimėjusiam kandidatui.

  Kaip rodo CNN 10:00 valandos duomenys Trampas gavo mažiausiai 288 rinkikų balsus, o Klinton — 215. Lemiama rinkikų balsų riba buvo peržengta, kai jis laimėjo svyruojančioje, bet demokratams palankesnėje Vidurio Vakarų valstijoje — Viskonsine.

  Prieš paskelbiant šią žinią milijardierius nekilnojamojo turto magnatas atvyko į savo rinkimų štabą Niujorko dangoraižyje "Trump Tower" ir pradėjo pergalės kalbą savo šalininkams.

  Trampą į pergalę atvedė rinkėjų politinių permainų troškimas, kurio neužgožė jam metami kaltinimai dėl nederamo seksualinio elgesio, taip pat jo rasistiniai bei seksistiniai pasisakymai.

  Finansų rinkas supurčiusią pergalę Trampas išplėšė prieš demokratę Klinton, kuri siekė tapti pirmąja į JAV prezidento postą išrinkta moterimi.

  Likus kelioms minutėms iki Trampo pergalės paskelbimo demokratų kampanijos vadovas Johnas Podesta (Džonas Podesta) tikino, kad rezultatus dar per anksti skelbti, nes kelių valstijų balsavimo rezultatai vis dar neaiškūs.

  Temos:
  Kas užims JAV prezidento postą (42)

  Svarbiausios temos