19:25 2019 Lapkričio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1058
 • RUB70.4361
  Gelbėjimo operacija Norvegijoje po nuošlaiužos įvykio. Archyvinė nuotrauka

  Tragedija Norvegijoje: po nuošliauža žuvo trys lietuviai

  AFP / Tore Meek
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  9610

  Ketvirtadienį Norvegijoje įvyko nelaimė, po žemės nuošliauža žuvo trys vyrai. Penktadienį policija oficialiai patvirtino, jog žuvusieji buvo lietuviai.

  VILNIUS, lapkr 11 — Sputnik. Norvegijoje po žemės nuošliauža žuvę darbininkai tikrai buvo lietuviai, tai 43-ejų, 47-erių ir 27-erių vyrai, BNS patvirtino vietos policija.

  Didžiulė nuošliauža Norvegijoje, Siorumo regione (40 kilometrų nuo Oslo), nuslinko ketvirtadienį. Žemės nučiuožė 15:45 vietos laiku. Ketvirtadienį dingusiųjų paieškai buvo pasitelkti sraigtasparniai su kameromis, reaguojančiomis į šilumą, taip pat kinologai su šunimis, tačiau paieškos nebuvo sėkmingos.

  Dingusiųjų paieškas buvo numatyta pratęsi penktadienį išaušus.

  Paieškos darbai penktadienį kol kas neatnaujinti, įvykio vietoje policija dirba kartu su geologais, šie vertina dar vykstančius žemės judėjimus ir galimybes toliau ieškoti dingusiųjų, BNS penktadienį sakė Norvegijos policijos atstovė Tonje Taylor (Tonja Teilor).

  Jos teigimu, nuošliauža yra 420 metrų pločio ir 270 metrų ilgio. Pareigūnė taip pat teigė, kad nebesitikima, jog dingusieji būtų galėję išgyventi.

  "Mes nebeieškome gyvų žmonių, mes ieškosime mirusiųjų", — sakė Teilor.

  Jos teigimu, kol kas neaišku, kaip giliai po žeme yra jų kūnai.

  Lietuvos ambasada Norvegijoje susisiekė su šios valstybės atsakingomis institucijomis ir aiškinasi situaciją.

  "Apie dingusius Lietuvos piliečius buvo informuoti jų artimieji, su jais palaikomas nuolatinis ryšys", — oficialiai pranešė užsienio reikalų ministerija (URM).

  Lietuvos ambasada taip pat palaiko ryšį su atsakingomis Norvegijos institucijomis.

  "Norvegijos paieškos ir gelbėjimo tarnybos tęs dingusiųjų paieškos darbus, kai tik bus įsitikinta, kad gelbėtojams saugu patekti į nuošliaužos teritoriją", — nurodė URM.

  Ketvirtadienį dingusiųjų paieškai buvo pasitelkti sraigtasparniai su kameromis, reaguojančiomis į šilumą, taip pat kinologai su šunimis, tačiau paieškos nebuvo sėkmingos.

  Norvegijos policijos duomenimis, 43-ejų ir 27-erių vyrai Norvegijoje dirbo metus, o 47-erių lietuvis į šią šalį atvyko prieš trejus metus.

  Dar šia tema

  Lietuvos ambasadorius Turkijoje: lietuviai fiziškai nenukentėjo
  URM: oficialių duomenų apie žuvusius lietuvius Nicoje nėra

  Svarbiausios temos