04:25 2019 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1402
 • RUB75.6267
  Europos Kimisijos vadovas Žanas Klodas Junkeris. Archyvinė nuotrauka

  Junkeris: Trampas privalo suvokti, jog Belgija ne "kaimas kažkur Europoje"

  © AP Photo / Geert Vanden Wijngaert
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujas JAV prezidentas: Making America Great Again (57)
  10112

  Europos Komisijos vadovas Jean-Claude Juncker (Žanas Klodas Junkeris) penktadienį viešai pareiškė, jog netikėtai tapusiam JAV prezidentu Donald Trump (Donaldui Trampui) reikia daugiau sužinoti apie Europą.

  VILNIUS, lapkr 12 — Sputnik. Europos Kimisijos (EK) vadovas Žanas Klodas Junkeris įsitikinęs, kad Donaldas Trampas privalo daugiau sužinoti apie Europą, pranešė BNS.

  Anot išrinkto EK vadovo,  JAV prezidentas Trampas privalo suprasti, kaip veikia Europa, tam, kad išvengtų "dvejų metų iššvaistyto laiko", kai perims savo naująjį vaidmenį.

  "Ponas Trampas per savo kampaniją sakė, kad Belgija yra kaimas kažkur Europoje", — Junkeris sakė studentams Liuksemburge, kalbėdamas apie verslo magnato ir televizijos realybės šou žvaigždės neįtikėtiną pergalę JAV prezidento rinkimuose.

  "Privalome parodyti išrinktąjam prezidentui, kas yra Europa ir kaip ji veikia, — sakė EK vadovas. — Manau, turėsime dvejus metus iššvaistyto laiko, kol ponas Trampas važinės po pasaulį, kurio nepažįsta."

  Junkeris sakė, kad Trampas reiškė abejonių dėl NATO, o tai gali turėti "žalingų pasekmių", nes Aljansas yra Europos gynybos modelis.

  Populistas išrinktasis JAV prezidentas taip pat "laikosi tokio požiūrio dėl pabėgėlių ir nebaltųjų amerikiečių, neatspindinčio Europos įsitikinimų ir jausmų", pridūrė jis.

  Birželį Trampas sukėlė žemyne juoką, kai pavadino Belgiją "gražiu miestu", greičiausiai supainiojęs šalį su jos sostine Briuseliu, kur įsikūrusios ES ir NATO aukščiausiosios valdžios būstinės.

  "Amerikiečiai paprastai nesidomi Europa", — studentams sakė Junkeris.

  Trečiadienį po šokiruojančios Trampo pergalės ES lyderiai Junkeris ir Donald Tusk (Donaldas Tuskas) pakvietė išrinktąjį prezidentą į JAV ir ES viršūnių susitikimą, kur būtų aptartos įvairios problemos, įskaitant ir terorizmą bei padėtį Ukrainoje.

  "Turėtume negailėti pastangų užtikrinti, kad šie mus jungiantys ryšiai išliktų tvirti ir ilgalaikiai", — sakoma laiške Trampui.

  Milijardierius Donaldas Trampas lapkričio  8 dieną buvo išrinktas 45-oju JAV prezidentu, aplenkęs Demokratų partijos kandidatę, patyrusią politikę Hilary Clinton (Hilarį Klinton). Trampas surinko 288 rinkikų balsų, kai mažiausiai reikėjo 270 balsų. Iš karto po oficialių rezultatų paskelbimo, šimtai tūkstančių amierikiečių išėjo į gatves, protestuojant prieš Trampą kaip naują prezidentą.

  Temos:
  Naujas JAV prezidentas: Making America Great Again (57)

  Dar šia tema

  "Pietų parko" kūrėjams teko keisti scenarijų dėl Trampo pergalės
  Amerikiečiai mitinguoja prieš Trampą: "Ne mūsų prezidentas"
  ES užsienio reikalų ministrai sekmadienį aptars Trampo pergalę
  Pasaulio žiniasklaida: Trampas — Amerikos tragedija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos