20:11 2018 Vasario 18
Vilnius-4°C
Tiesioginis eteris
  Naujasis JAV prezidentas Donaldas Trampas. Archyvinė nuotrauka

  Šimtas prezidentavimo dienų: Trampas pasidalino ateities planais

  © REUTERS/ Carlo Allegri
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujas JAV prezidentas: Making America Great Again (57)
  9721

  Naujasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) pasidalino savo ateities planais. Jis papasakojo, kuriuos klausimus pirmiausiai spręs valstybės vadovo poste.

  VILNIUS, lapkr 22 — Sputnik. Išrinktas į JAV prezidento postą respublikonas Donaldas Trampas paskelbė vaizdo įrašą, kuriame išdėstė reformų, kurias jis ketina vykdyti nuo pismosios prezidentavimo dienos, planus.

  Pateikti pasiūlymai praktiškai kartoja Trampo rinkiminės programos tezes ir susijusios su prekybos sutartimi, energetika, imigracija, nacionaliniu saugumu, valdybės vadovavimu.

  Pasak respublikono, reformų vykdymas, kurių pagrindą sudaro principas "Amerika pirmoje vietoje", padės "ir vėl padaryti Ameriką didinga" ir "atkurti vidurinę klasę" šalyje.

  Ramiojo vandenyno partnerystė — JAV katastrofa

  Politikas patvirtino, kad ketina pasiekti šalies pasitraukimą iš Ramiojo vandenyno partnerystės (Trans-Pacific Partnership, TPP) susitarimo.

  TPP — prekybos susitarimas, pasirašytas 2016 metų vasarį tarp dvylikos Azijos-Ramiojo vandenyno regiono šalių. TPP tikslas — gilinti ekonominius ryšius ir didinti prekybą, pavyzdžiui, mažinti tarifus.

  Daugelis ekspertų ir politikų perspėjo, kad be JAV dalyvavimo TPP neteks prasmės.

  Energijos gamyba

  Trampas pareiškė, kad užėmęs valstybės vadovo postą atšauks angliavandenilių gamybos apribojimus, įskaitant šelfo telkinius.

  Dabartinė JAV administracija išlaikė eilę išteklių gavybos apribojimų, tuo pat metu skatindama alternatyvių energijos šaltinių plėtrą. Trampas jau ne kartą sakė, kad tokia politika atima iš amerikiečių darbo vietas.

  Kibernusikaltimų klausimas

  Taip pat išrinktas prazidentas pareiškė, kad pavedė kariams užtikrinti "gyvybiškai svarbios infrastruktūros" saugumą, nenurodant ką apims šis planas.

  Vizų pažeidimai
  Baltieji rūmai Vašingtone. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Екатерина Чеснокова

  Be to, Trampas pareiškė, kad pareikalaus visų imigrantų vizų pažeidimų tyrimų.

  Rinkimų kompanijos metu politikas kalbėjo apie būtinybę griežtinti JAV migracijos įstatymus ir priimti priemones, skirtas kovai su nelegalia migracija.

  Tuo pat metu vienas iš pagrindinių Trampo tezių — siena, kurią jis planuoja pastatyti JAV ir Meksikos pasienyje — nesulaukė palaikymo.

  Lobistinės veiklos apribojimai

  Trampas pranešė, kad ketina įvesti penkerių metų draudimą vykdomąsias pareigas ėjusiems pareigūnams tapti lobistais po to, kai jie paliks JAV administraciją.

  Apibendrinant savo kalbą Trampas pažadėjo "artimiausiomis dienomis" suteikti daugiau informacijos apie savo planus prezidento poste.

  70-metis Trampas, poste pakeisiantis Barack Obama (Baraką Obamą) bus inauguruotas sausio 20-ąją.

  Temos:
  Naujas JAV prezidentas: Making America Great Again (57)

  Dar šia tema

  Calexit: Kalifornija nori atsiskirti nuo JAV
  Naujuoju JAV prezidentu tapo milijardierius Donaldas Trampas
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos