04:40 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (177)
  107

  Suomijos ministras nejaučia gręsmės iš Rusijos pusės. Tačiau Suomija psiruošusi suteikti būtiną pagalbą kitoms ES šalims esant būtinumui, atitinkamai pagalbos lauks ir iš sajungininkų.

  VILNIUS, lapkr 24 — Sputnik. Suomijos gynybos ministras Jussi Niinisto pareiškė, jog nelaiko Rusijos raketų komplekso dislokavimo Baltijos jūros regione tiesiogine grėsme, tačiau mano, jog "negatyvioji veiksmų spiralė" gali sukelti tam tikrą, nors ir atsitiktinių įvykių, eigą, praneša RIA Novosti su nuoroda į agentūrą "France Press".

  Anksčiau Rusijos gybnybos ministerija patvirtino žiniasklaidos pranešimus apie mobilijų raketų kompleksų "Iskander-M" dislokavimą Kaliningrado srityje.

  Rusijos gynybos ministerijos atstovo generolo Igorio Konašenkovo teigimu, "niekas nedarė didelės paslapties iš kompleksų transportavimo".

  Generolas taip pat pažymėjo, kad vienas "Iskander" kaip tik buvo "išstatytas" po Amerikos žvalgybos palydovu.

  "Aš nenorėčiau spekuliuoti, tačiau, akivaizdu, kad Suomija kaip Europos Sąjungos narė turi teikti pagalbą (kitoms ES valstybėms — Sputnik), ir tai taip pat reiškia, kad Suomija gaus palaikymą krizės atveju" — sakė Niinisto interviu Suomijos televizijos kanalui "MTV3 News".

  Be to, jis pridūrė, jog šiuo metu Suomijai niekas negresia. Ministras pažymėjo, kad nepastebėjo "jokio Rusijos vadovybės polinkio grąsinti Helsinkiui".

  Baltijos šalys jau ne vieną kartą tikino, kad Maskva ketina paaštrinti regiono saugumo aplinkybes. Rusijos valdžia neigia panašius pareiškimus. Antradienį Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Rusija daro viską, kas būtina, siekiant apsaugoti save.

  "Iskander-M" gali tiksliai pataikyti į taikinius 500 kilometrų atstumu. Kompleksas skirtas priešraketinių gynybos priemonių, lėktuvų ir sraigstasparnių aerodromuose bei komandinių punktų naikinimui.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (177)

  Dar šia tema

  Stoltenbergo teigimu NATO reaguoja į Rusijos veiksmus apgalvotai ir atsakingai
  NATO "giliai susirūpinęs" dėl rusiškų raketų greta Aljanso sienų
  URM teigimu, Rusija dislokuoja "Iskander" siekdama nuolaidų iš Vakarų

  Svarbiausios temos