21:07 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  193

  Katalikų bažnyčia laiko abortą mirtina nuodėme, nes dėl šios procedūros negimsta nekalta siela.

  VILNIUS, lapkr 26 — Sputnik. Popiežius Pranciškus leido Katalikų bažnyčios kunigams atleisti aborto nuodėmę per išpažintį, pranešė Sputnik Latvija su nuoroda į Vatikano tarnybą.

  Nėra nuodėmės, kurios negalima atleisti

  Tokį sprendimą Popiežius Pranciskus priėmė pasibaigus Gailestingumo jubiliejus metams. Popiežius ragina atleisti už abortus, siekiant panaikinti "kliūtį tarp maldavimo atleisti ir Dievo gailestingumo".

  Tačiau, Romos Katalikų Bažnyčios teigimu, abortas vistiek laikomas mirtina nuodėme, nes dėl jo kenčia nekalta siela.

  Bet Popiežius laikosi pozicijos, kad pasaulyje nėra tokių nuodėmių, kurių nepaveiktų Dievo gailestingumas.

  Anksčiau Vatikanas leisdavo, kad aborto nuodėmę atleistų tik episkopas ir vyskupijos pagrindinis dvasininkas. Tačiau Gailestingumo jubiliejaus proga atleisti už šią nuodėmę gali bet kokio rango kunigai.

  Pastaruoju metu abortų tema dažnai kalba ir Rusijos stačiatikių bažnyčios šventikai. Tačiau stačiatikiai girežtai laikosi abortų neatleidimo principo.

  Patriarchas Kirilas lapkričio 20 dieną RIA Novosti interviu išsakė nuomonę, kad abortus reikia pašalinti iš privalomojo medicinos draudimo paslaugų.

  Tuo pačiu Patriarchas pasidalino, kad jis pasirašė peticiją dėl abortų uždraudimo.

  "Jeigu valstybė sako: tai jūsų reikalas, tai pabrėžiamas neigiamas požiūris į abortus. Bet niekas gi nepadeda, pavyzdžiui, alkoholikams ar narkomanams nusipirkti alkoholo ir narkotikų kokio nors draudimo sąskaita?! To nėra, nes tai — blogis, tai — kensminga. O čia  abortus apmoka draudimas", — sakė jis.

  Šiais metais Lenkijos Seimas atmetė įstatymo projektą, liberalizuojantį abortus. Lenkijos moterys išėjo protestuoti ir tai sukėlė didelį rezonansą Seimui sprendžiant dėl abortų įstatymo sugriežtinimo.

  Proteso akcijos prieš abortų uždraudimą vyko ir Brazilijoje, moterys reikalavo legalizuoti abortus dėl viruso Zika epidemijos.    

  Dar šia tema

  Paskutinis rugsėjo sekmadienis — Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena
  Pagerbkime protėvius Kryžių kalne
  Vilniuje nuskambėjo "Pakrovskije kolokola"

  Svarbiausios temos