16:09 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  104

  Lietuvos ambasados JAV ir Meksikoje atstovai atkreipė Amerikos televizijos transliuotojų dėmesį į klaidinančią informaciją. Pristatant Mindaugq Kuzminskį krepšinio varžybų transliacijos metu jo kilmės šalis nuorodoma kaip Sovietų Sąjunga.

  VILNIUS, gruod 3 — Sputnik. Lietuva paragino JAV televizijos transliuotojus neklaidinti žiūrovų nurodant Lietuvos krepšininkų kilmės šalį, pranešė Užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  "Lietuvos Respublikos ambasada Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Jungtinėms Meksikos Valstijoms atkreipė Jungtinių Amerikos Valstijų regioninės kabelinės ir satelitinės televizijos ir radijo asociacijos (MSG), Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) komisaro ir JAV krepšinio komandos "Knicks" vadovų dėmesį dėl transliacijų metu nurodomos klaidinančios informacijos apie JAV žaidžiančių lietuvių krepšininkų kilmės šalį", — rašoma ministerijos pranešime.

  Kreipimesi ambasada pabrėžė, kad visai lietuvių bendruomenei pasaulyje sukėlė didelį susirūpinimą tai, kad varžybų transliacijos metu JAV krepšinio komandoje "Knicks" žaidžiančio Mindaugo Kuzminsko gimimo vieta buvo nurodyta Vilnius, Sovietų Sąjunga, kadangi Sovietų Sąjunga nebeegzistuoja.

  "Lietuva kovojo už savo laisvę ir atkūrė nepriklausomybę prieš 26-erius metus, 1990 metų kovo 11 dieną", — parašė laiške ambasados atstovai.

  Taip pat laiške priminama, kad JAV niekada nepripažino Lietuvos okupacijos ir niekada nelaikė Lietuvos Sovietų Sąjungos dalimi.

  Domantas Sabonis rungtynėse prieš Argentinos rinktinę. Archyvinė nuotrauka
  © REUTERS / Eric Gay/Pool

  Tai ne pirmas atvejis, kai lietuvių kilmės krepšininkai NBA nurodomi kaip kilę iš Sovietų Sąjungos, primena BNS.

  Liepą Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas paprašė NBA klubo Niujorko "Knicks" ištaisyti klaidą apie Lietuvos krepšininko Mindaugo Kuzminsko kilmę. Klubas vėliau panaikino Kuzminsko profilyje esančią informaciją, kad jis žaisti į klubą atvyko iš TSRS. Dabar ten įrašyta Lietuva.

  2016 metų pradžioje sporto interneto svetainė "Yahoo Sports" buvusio Hjustono "Rockets" krepšininko Donato Motiejūno aprašyme taip pat nurodė, kad šis gimė TSRS.

  "Kaunas, TSRS" kaip Motiejūno gimimo vieta buvo parodyta ir per NBA rungtynių transliaciją, o prašydamas ištaisyti šią situaciją į klubą taip pat kreipėsi ir pats krepšininkas, ir ambasadorius Kriščiūnas. Šios klaidos buvo ištaisytos.

  Dar šia tema

  Per žingsį nuo aukso — Lietuvos dvidešimtmečiai pelnė Europos sidabrą
  Pasaulio jaunių čempionato bronza — Lietuvos krepšininkams
  LKL finalas: ilgai lauktas ir netikėtas
  Triumfavo lietuvio treniruojami Lenkijos krepšininkai

  Svarbiausios temos