18:23 2018 Liepos 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1716
 • RUB73.9197
  Tankas Т-34. Archyvinė nuotrauka

  Išsaugoti tanką T-34: lenkiško miesto gyventojai surengė piketą

  © Sputnik / Игорь Зарембо
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Tarybiniai paminklai Baltijos šalyse ir Lenkijoje (36)
  11541

  Lenkijos Glivicės miesto gyventojai surengė piketą ginant tanką T-37, kurį nori perkelti į muziejų kaip komunizmo paminklą.

  VILNIUS, gruod 5 — Sputnik. Glivicės gyventojai surengė piketą prieš sovietų tanko T-34, įrengto  vienoje iš miesto gatvių, kurį Gynybos ministerija ketina perkelti į muziejų, nugriovimą, praneša RIA Novosti su nuoroda į Lenkijos kultūros centą Karaliaučiuje.

  "Du mėnesius trūko kova už tanką T-34. Kuris nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos stovi Lenkijos Glivicės miesto gatvėje. Kova už tanką iš kairės ir dešinės suvienijo deputatus, valdininkus ir visuomenės aktyvistus. Visuomenės organizacija prie tanko surengė piketą. Gynybos ministerija norėjo pašalinti tanką kaip komunizmo paminklą, tačiau nusileido", — sakoma pranešime.

  Pranešama, kad kariuomenės dalis Glivicėje gavo įsakymą perduoti tanką T-34 į sausumos pajėgų muziejų Bydgoščiaus mieste. Spalį apie tai sužinojo vietos žiniasklaida, po ko organizacija "Glivicės miesto tyrimų centas" kreipėsi pasiaiškinimo į Lenkijos gynybos ministeriją.

  ​Reaguodamas į tai, gyvybos žinyba pasakė, kad kovinė transporto priemonė "skatina komunizmą".

  Paminklas sovietų kariams Lenkijoje. Archyvinė nuotrauka
  Фото: commons.wikimedia.org

  Organizacijos aktyvistai informavo miesto administraciją. Lapkričio 17-ąją miesto tarybos sesijoje 22 parlamentarai pasisakė už tanko palikimą mieste, o prieš buvo tik vienas parlamentaras, dar vienas susilaikė.

  Visuomeninkai savo nuomone motyvavo tuo, kad įstatymas dėl komunizmo propagandos draudimo neliečia šio T-34, nes jis priklauso Lenkijos armijai, nors ir buvo pagamintas TSRS.

  "Valdininkus taip pat nustebino miesto gyventojų aktyvumas. Per tris dienas į specialųjį elektroninį paštą atsiūsta beveik 150 laiškų, 99% autorių norėjo išsaugoti tanką. Tanko gynybos komitetas, kuris buvo spontaniškai suformuotas internete, surinko 2,7 tūkstančių parašų. Žmonės masiškai pradėjo lankytis prie tanko T-34 paminklo ", — rašoma Lenkijos centro pareiškime.

  Lenkų gynybos žinyba atsisakė perkelti paminklą, manydama, kad tankas kurs teigiamą Lenkijos ginkluotojų pajėgų įvaizdį. Glivicės valdžia dabar turės atkurti kovos mašiną.

  Temos:
  Tarybiniai paminklai Baltijos šalyse ir Lenkijoje (36)

  Dar šia tema

  Latvijos nacionalistams neduoda ramybės paminklas išvaduotojams
  Kultūros ministras: Žaliojo tilto skulptūros gali būti panaudotos propagandai
  Žaliojo tilto sovietinės skulptūros: parduoti ar saugoti
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos