15:10 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  88

  Vokietijos kanclerė Angela Merkel laikosi griežtos pozicijos dėl Didžiosios Britanijos priėjimo prie Europos Sąjungos vidaus rinkos, išstojus iš Bendrijos.

  VILNIUS, gruod 6 — Sputnik. Vokietijos kanclerė Angela Merkel pareiškė, kad derybų su Londonu dėl Didžiosios Britanijos priėjimo prie Europos Sąjungos vidaus rinkos metu turi būti iškeltos keturios pagrindinės sąlygos, pranešė RIA Novosti.

  "Mes nedalinsime razinų iš bandelių. Turi būti užtikrintos keturios pagrindinės teisės — laisvas judėjimas, prekybos laisvė, lasvas paslaugų judėjimas bei laisvas kapitalo judėjimas" — sakė Merkel Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) suvažiavime Esene.

  Merkel kalbą tiesioginiame eteryje transliavo Voketijos televizija.

  "Tik tuo atveju bus atidarytas priėjimas prie ES vidaus rinkos, jei tai taps esminiu derybų su Britanija klausimu", — sakė Merkel.

  Tai pat kanclerė pridūrė, jog galimas rinkos susilpnėjimas dėl Brexit prieštarauja "tiek Voketijos, tiek ir Europos interesams".

  Birželio 23 dieną Didžiojoje britanijoje įvyko referendumas dėl šalies narystės Europos Sąjungoje. Rinkimus laimėjo Brexit šalininkai.

  Ministrė pirmininkė Theresa May (Tereza Mei) anksčiau tėra sakiusi, kad Britanija 50-ojo Lisabonos susitarimo straipsnį ketina pritaikyti iki kovo pabaigos.

  Europos Komisijos paskirtas vadovauti deryboms dėl Britanijos pasitraukimo iš Bendrijos sąlygų Michel Barnier (Mišelis Barnjė) yra sakęs, jog susitarimas dėl išstojimo gali būti visiškai pasiektas 2018 metų spalį. Ir tai tik tuo atveju, jeigu Didžioji Britanija iki 2017 metų kovo pateiks oficialų prašymą.

  Dar šia tema

  Hokingas įspėjo Vakarus nuo "baisių klaidų" po Brexit ir Trampo pergalės
  Prezidentė: Brexit atskleidė įsisenėjusias visos Europos problemas
  ES skilimas atidedamas: Brexit gali įvykti tik 2019 metais

  Svarbiausios temos