03:59 2020 Birželio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  91

  Po įvykusio ES viršūnių susitikimo Briuselyje Bendrijos vadovai nusprendė atnaujinti asociacijos su Ukraina sutartį. Beliko, kad pritartų Nyderlandai. Tuo ir paprašė Ukrainos prezidentas Petro Porošenka.

  VILNIUS, gruod 16 — Sputnik. Ukraina penktadienį paragino Nyderlandus ratifikuoti atnaujintą istorinę Europos Sąjungos asociacijos sutartį su Kijevu, nors olandų rinkėjai per referendumą atmetė ankstesnę jo versiją, pranešė BNS.

  ES ketvirtadienį pasiekė susitarimą su Nyderlandais, kad būtų išsaugotas Bendrijos susitarimas su Ukraina. Dėl jo buvo susitarta 2014 metais, aršiai prieštaraujant Rusijai, tačiau šių metų balandį jam nepritarė olandų rinkėjai.

  "Kreipiamės į Nyderlandus, kad jie įvykdytų reikiamas procedūras ir užtikrintų greitą įsigaliojimą", — socialiniame tinkle Facebook parašė Ukrainos prezidentas Petro Porošenka.

  Jis sakė, kad "Ukraina tikisi nepertraukiamos paramos iš ES, taip pat ir iš Nyderlandų, ateityje įgyvendinant sutartį" ir pabrėžė, kad jos ratifikacija "yra strateginis abiejų pusių interesas".

  Šią savaitę tariantis dėl kompromisinio susitarimo ES lyderiai pažadėjo Nyderlandų premjerui Mark Rutte (Markui Rutei), kad bus apriboti gynybos įsipareigojimai Ukrainai, bei nurodė, jog asociacijos sutartis nesuteikia šiai šaliai kandidatės statuso.

  "Nebuvo lengva, nebuvo malonu, tačiau to reikia, nes tai užtikrina, kad ES galės ir toliau formuoti vieningą frontą prieš destabilizuojančią Rusijos užsienio politiką", — sakė Riute po susitarimo.

  Nyderlandai yra paskutinė ES šalis, turinti ratifikuoti minėtą sutartį.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė: Ukrainos spartesnę integraciją į ES stabdo korupcija
  Tegai:
  asociacija, eurointegracija, Europos Sąjunga, Markas Riute, Ukraina

  Svarbiausios temos