03:20 2020 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1025
 • RUB69.0442
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujas JAV prezidentas: Making America Great Again (57)
  111

  Rinkikų kolegija JAV prezidento rinkimų antrajame etape patvirtino Trampo pergalę.

  VILNIUS, gruod 20 — Sputnik. Amerikos Rinkikų kolegija pirmadienį patvirtino Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) išrinkimą 45-uoju JAV prezidentu, praneša BNS.

  Šešios savaitės po pergalės prieš demokratę Hillary Clinton (Hilari Klinton) Trampas, kaip ir tikėtasi, gavo daugiau nei 270 būtinų rinkikų balsų ir oficialiai laimėjo rinkimus, pranešė JAV žiniasklaida.

  Sausio 20 dieną JAV prezidento poste jis pakeis Baracką Obamą (Baraką Obamą).

  "Mes tai padarėme! — Twitter parašė 70 metų milijardierius paaiškėjus rezultatams. — Ačiū visiems mano puikiems šalininkams, mes ką tik oficialiai laimėjome rinkimus (nepaisydami visos šitos iškreiptos ir netikslios žiniasklaidos)".

  ​Jo komandos paskelbtame pareiškime išrinktasis prezidentas sveikina "triuškinamą balsavimą" jo naudai ir kreipiasi į demokratus, kurie, nepaisydami menkų šansų, bandė jį blokuoti.

  "Su šiuo istoriniu žingsniu mes galime žvelgti į šviesią ateitį, — sakė jis. — Aš sunkiai dirbsiu, kad suvienyčiau mūsų šalį ir būčiau visų amerikiečių prezidentas".

  Rinkikų kolegijos balsavimas sulaukė didelio dėmesio

  Normaliomis aplinkybėmis Rinkikų kolegijos balsavimas didelio dėmesio nesulaukia, nes būna mechaniško patvirtinimo formalumas: rinkikai, kurių dauguma būna partijų nariai, oficialiai atiduoda balsus už tą kandidatą, kuris jų valstijoje laimėjo daugiausiai balsų.

  Tačiau šį kartą dėl skaldančio rinkimų kampanijos pobūdžio, Trampo provokuojančios asmenybės ir Klinton pirmavimo beveik trimis milijonais paprastų rinkėjų balsų ant kortos buvo pastatyta daugiau.

  Rinkikų kolegija veikia taip: lapkričio 8 dieną balsavę JAV rinkėjai rinko ne tiesiogiai prezidentą, o 538 rinkikus, kuriems pavesta paversti jų valią tikrove. Trampas laimėjo aiškią rinkikų balsų daugumą: 306.

  Trampas — gresmė šaliai

  Demokratų aktyvistai, laikantys Trampą grėsme šaliai, surengė triukšmingą kampaniją ir ragino rinkikus atsisakyti balsuoti už jį.

  Kad užkirstų Trampui kelią į Baltuosius rūmus, jiems reikėjo įtikinti mažiausiai 37 respublikonų rinkikus atsisakyti savo kandidato. Tokia tikimybė buvo laikoma beveik nuline.

  Kaip rodo laikraščio "The New York Times" duomenys, iš viso septyni vadinamieji neištikimi rinkikai balsavo ne už savo partijos kandidatą. Tai didžiausias skaičius per visą istoriją.

  Vienas Teksaso respublikonų rinkikas, Christopheris Suprunas (Kristoferis Sapranas), viešai pasakė, kad nebalsuos už Trampą, nes šis esąs netinkamas būti prezidentu, dėl įvairių priežasčių, tarp kurių yra interesų konfliktai, susiję su jo didžiuliais verslo holdingais užsienyje.

  Sapranas sakė, kad dėl šių savo žodžių sulaukė grasinimų.

  Interneto peticiją, kuria rinkikai buvo raginami atmesti Trampą, parėmė maždaug 5 milijonai žmonių. Holivudo žvaigždės, tarp jų — Martinas Sheenas (Martinas Šinas), neseniai paskelbė vaizdo klipą, kuriuo taip pat ragino rinkikus atmesti Trampą.

  Respublikonų nacionalinis komitetas (RNC) sveikino pirmadienio balsavimo rezultatą ir ragino demokratus kartą ir visiems laikams pripažinti Trampo pergalę.

  "Šie istoriniai rinkimai dabar oficialiai baigėsi, — sakoma RNC vienos iš pirmininkų Sharon Day (Šeron Dėj) pareiškime. — Šalies labui demokratai turi sustabdyti savo ciniškus bandymus pakirsti šių rinkimų teisėtumą".

  Temos:
  Naujas JAV prezidentas: Making America Great Again (57)

  Dar šia tema

  Žurnalas "Time" paskelbė Donaldą Trampą "Metų žmogumi"
  JAV demokratai nori tiesioginių prezidento rinkimų
  Kokius klausimus teks spręsti naujam JAV prezidentui
  Tegai:
  Rinkikų kolegija, JAV prezidento rinkimai, Hilari Klinton, Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos