16:25 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Teroro išpuoliai Europoje (44)
  118

  Berlyno gyventojai keičia savo planus ir yra prieslėgti. Apie nuotaikas Vokietijos sostinėje Sputnik papasakojo miesto gyventojai.

  VILNIUS, gruod 21 — Sputnik. Pirmadienį vakare sunkvežimis su Lenkijos valstybiniais numeriais įvažiavo į Kalėdinės mugės teritoriją Berlyno centre šalia Kaizerio Vilhelmo Atminimo bažnyčios. Automobilis traiškė žmones.

  Borisas (pavardė redakcijai nežinoma), Estijos pilietis, pastaruosius šešis metus gyvenantis Berlyne,  Sputnik Estija papasakojo, kad nebuvo jokių nalaimės požymių, todėl žmonės ilsėjosi ir ramiai ruošėsi artėjančioms šventėms.

  Borisas teigia, kad dar prieš penkis-šešis metus Vokietijoje galima buvo ramiai gyventi ir vaikščioti gatvėmis, tačiau dabar situacija visiškai kitokia — daug migrantų elgiasi napadoriai, šūkauja, įžeidinėja žmones, kabinėjasi prie moterų gatvėse, metro.

  "Man kelis kartus teko užstoti moteris, prie kurių kabinėjosi emigrantai", — tikino jis.

  Anot Boriso, Vokietijos valdžia gana lojali pabėgėliams. Juos gina labiau, nei  vietinius gyventojus. Borisas tikino, kad vienas jo pažįstamas, dirbantis policijoje, pasakojo, kad policijos pareigūnai turi įsakymą atlaidžiau elgtis su pabėgėliais. Būta atvejų, kai emigrantai atakavo teisėsaugos pareigūnus. Borisas pažymėjo, kad šiuo metu Vokietijos gyventojai yra labai sukrėsti ir bijo išeiti į gatvę, nes mano, jog tai nesaugu.

  Žmonės išsigandę ir keičia savo šventinius planus

  Studentas Aleksejus papasakojo, kad Kalėdinė mugė, į kurią įsiveržė sunkvežimis, labai nukentėjo, ir jis mano, kad šiais metais jau neatnaujins savo darbo.

  "Žmonės prislėgti. Daug kas keičia savo Kalėdų ir Naujųjų metų planus, nes bijo eiti į vietas, kur susirenka didelės minios", — pažymėjo jis.

  Aleksiejaus teigimu, žmonės vengia lankytis dideliame turistiniame centre "Kudamm" — keturių kilometrų ilgio bulvare.

  Vokietijos migracijos politika ir anksčiau ne labai tenkino žmones, o po pirmadienio įvykių vokiečiai pradėjo dar blogiau žiūrėti į pabėgėlius.

  Temos:
  Teroro išpuoliai Europoje (44)

  Dar šia tema

  Prancūzijoje pagerbtos Nicoje įvykdyto išpuolio aukos
  Lietuva išreiškia užuojautą Prancūzijai dėl išpuolio Nicoje
  Tegai:
  sunkvežimis, teroras, Vokietija

  Svarbiausios temos