09:47 2021 Kovo 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  97

  Atrodytų, kad švelnus karvių varpelių tilindžiavimas yra tokia pat neatsiejama Austrijos Alpių kraštovaizdžio dalis, kaip ir didingos kalnų viršūnės, tačiau šis triukšmas vieną atostogų namelio savininką privertė pareikšti kaltinimus ūkininkui.

  VILNIUS, gruod 26 — Sputnik. Vieno ūkininko karvės vakarinėje Austrijos dalyje savo tradicinius varpelius buvo priverstos pakeisti GPS sekliais po to, kai vieno atostogų namelio savininkas pasiskundė, kad triukšmas erzina jo svečius, praneša BNS.

  Atostogų namelio savininkas Guenteris Frickas (Giunteris Frikas) praėjusią vasarą pareiškė kaltinimus ūkininkui Engelbertui Laengle (Engelbertui Lionglė).

  "Kaskart gerdamos vandenį iš metalinės girdyklos, įrengtos lauke netoli jo namelio vaizdingame Forarlbergo žemės Cvišenvaserio mieste šalia sienos su Šveicarija, karvės kelia pragarišką triukšmą", — tuomet pareiškė teismui Frikas.

  Tačiau Lionglė, kurio šeima ūkininkavimu verčiasi jau 300 metų, tvirtino, kad varpeliai yra būtini, nes padeda surasti jo bandą.

  Galiausiai susiginčijusiems kaimynams pavyko taikiai išspęsti savo nesutarimą: Frikas paklos tris tūkstančius eurų, kad karvėms būtų parūpinti tylūs sekimo įtaisai.

  "Tikiuosi, naudotis GPS ūkininkui bus išties smagu", — pareiškė Frikas valstybiniam televizijos kanalui ORF.

  Šiuo sprendimu "paisoma abiejų šalių interesų", pažymėjo Lionglės advokatas.

  Dar šia tema

  Lietuvos pieno gamintojai pagaliau sulaukė paramos iš ES
  Tegai:
  karvės, GPS seklys, Austrija

  Svarbiausios temos