04:57 2018 Vasario 22
Vilnius-13°C
Tiesioginis eteris
  Popiežius Pranciškus. Archyvinė nuotrauka

  Vatikane įvyko tyli malda už Rusijos kariuomenės lėktuvo katastrofos aukas

  © Sputnik/
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Tu-154 katastrofa (19)
  10252

  Popiežius Pranciškus pasimeldė už žuvusius Tu-154 aviakatastrofoje virš Juodosios jūros ir pareiškė užuojautą jų šeimoms ir draugams.

  VILNIUS, gruod 26 — Sputnik. Popiežius Pranciškus pirmadienį vadovavo tūkstančių tikinčiųjų tyliai maldai už Rusijos kariuomenės lėktuvo katastrofos Juodojoje jūroje aukas, praneša BNS.

  Kalbėdamas daugybei žmonių, susirinkusių Vatikano Šventojo Petro aikštėje minėti pirmojo krikščionių kankinio — švetojo Stepono — dienos, Pranciškus pareiškė savo "tvirtą užuojautą" Rusijos žmonėms, netekusiems artimųjų ir mylimų žmonių per šią tragediją.

  Popiežius pabrėžė, kad didelę žuvusiųjų dalį sudarė Rusijos armijos šokių ir dainų ansamblio, 2004 metais surengusio pasirodymą Vatikane tuomečiam Popiežiui Jonui Pauliui II, nariai.

  Pranciškus taip pat prašė melstis už šimtus gelbėjimo tarnybų darbuotojų, dalyvaujančių lėktuvo nuolaužų ir žuvusiųjų palaikų paieškose Juodojoje jūroje.

  Gynybos ministerijos lėktuvas, skridęs iš Maskvos į Rusijos Hmeimimo oro pajėgų bazę Sirijoje, sudužo sekmadienio rytą, praėjus kelioms minutėms po pakilimo iš Rusijos kurortinio miesto Sočio oro uosto, kur buvo nusileidęs papildyti degalų atsargų.

  Katastrofos metu žuvo visi 92 lėktuve buvę žmonės, tarp jų aštuoni įgulos nariai. Tarp žuvusiųjų yra dešimtys visame pasaulyje žinomo Rusijos kariuomenės choro atlikėjų, devyni rusų žurnalistai ir karo zonose dirbusi gydytoja Jelizaveta Glinka, labdaringo fondo "Teisinga pagalba" vadovė.

  Tu-154 lėktuvo katastrofa Sočyje
  © Sputnik/
  Lėktuvo Tu-154 katastrofa Sočyje

  Temos:
  Tu-154 katastrofa (19)

  Dar šia tema

  Lietuva kartu su Rusija gedi aviakatostrofos aukų
  Tegai:
  Tu-154, Popiežius Pranciškus, Vatikanas
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos