02:39 2020 Birželio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  99

  JAV prokurorai, nagrinėję baudžiamąją bylą, kai trys programišiai neteisėtai gavo 4 milijonus JAV dolerių pelno, persėja, kad teisės paslaugų firmos visame pasaulyje yra kibernetinių nusikaltėlių taikiniai.

  VILNIUS, gruod 28 — Sputnik. JAV prokurorai pareiškė  kaltinimus trims programišiams, kurie, kaip įtariama, neteisėtai gavo keturis milijonus JAV dolerių pelno, pasinaudoję nevieša informacija, kurią gavo įsibrovę į teisės paslaugų firmų, teikiančių konsultacijas įmonių susijungimo klausimais, kompiuterius, praneša BNS.

  Trys kaltinamieji — du iš Makao ir vienas iš Kinijos sėkmingai įsibrovė į biurus Niujorke turinčių tarptautinių teisės paslaugų firmų kompiuterinius tinklus, neteisėtai gavę vienos firmos darbuotojo prisijungimo duomenis ir įdiegę kenkėjišką programinę įrangą jo įmonės serveryje, pareiškė Niujorko prokuratūra.

  Dėl šios kenkėjiškos programinės įrangos programišiai 2014 ir 2015 metais galėjo stebėti teisės paslaugų firmų susirašinėjimą, susijusį su daugiau kaip dešimčia sandorių, kurie buvo aptariami arba svarstomi, įskaitant sandorius, kurie taip ir nebuvo įgyvendinti.

  Vėliau programišiai pirkdavo įmonių, kurios vėliau buvo įsigyjamos, akcijų ir gaudavo didelį pelną.

  Prokuratūros turimais duomenimis, programišiai, pavyzdžiui, uždirbo 380 tūkstančių JAV dolerių iš "Intermune" — vaistų gamintojos, kurią 2014 metais įsigijo "Roche" — akcijų, 1,4 milijono JAV dolerių iš "Altera" — ją 2015 metais įsigijo "Intel" — akcijų ir 841 tūkstantį JAV dolerių iš "Borderfree", kurią 2015 metais įsigijo "Pitney Bowes", akcijų.

  „Šis sukčiavimo atvejis turėtų tapti perspėjimu viso pasaulio teisės paslaugų firmoms: jūs esate kibernetinių nusikaltėlių taikiniai ir jais būsite, nes turite jiems vertingos informacijos", — pareiškė prokuroras Preetas Bharara (Pritas Bharara).

  Vienas iš kaltinamųjų — Iatas Hongas (Ajatas Hongas) iš Makau — sekmadienį buvo sulaikytas Honkonge ir JAV jau išsiuntė prašymą jį išduoti. Kitų dviejų kaltinamųjų — Chino Hungo (Czinio Hungo) iš Makao ir Bo Zhengo (Bo Džengo) iš Kinijos — tebeieškoma.

  Kovo mėnesį JAV verslo dienraštis "The Wall Street Journal" rašė, kad JAV valdžia tiria programišių išpuolius prieš teisės paslaugų firmas "Cravath, Swaine & Moore" ir "Weil, Gotshal & Manges", kurios atstovauja pirmaujantiems Volstrito bankams ir "Fortune 500" sąrašo įmonėms.

  Dar šia tema

  Nacionaliniam saugumui rimtą grėsmę kelia programišių atakos
  Internetas Lietuvoje taps dar labiau prieinamas
  Tegai:
  programišiai, baudžiamoji byla, prokuratūra, JAV

  Svarbiausios temos