23:08 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  107

  Amerikos Centrinės žvalgybos valdybos vadovas Džonas Brenanas pareiškė, kad žvalgybos pranešimas dėl kibernetinių atakų apžvelgia tik Rusijos veiksmus.

  VILNIUS, saus 4 — Sputnik. JAV žvalgybos pranešime dėl kibernetinių atakų pagrindinis dėmesys bus skirtas "Rusijos veiksmams", o ne visai problemai spręsti, praneša RIA Novosti su nuoroda į Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) vadovą John Brennan (Džoną Brenaną).

  "Mes žinome, kad taip elgiasi daugelis šalių. Bet šis pranešimas bus susitelktas ties Rusijos veisksmais", — sakė Brenanas interviu televizijos įmonei "PBS".

  Brenanas atsisakė pateikti detalesnę informaciją, bet pareiškė, kad pranešimas bus pristatytas ne tik prezidentui Barack Obama (Barakui Obamai), bet ir išrinktąjam Donald Trump (Donaldui Trampui).

  CŽV vadovas pažymėjo, kad buvo atlikta žvalgybos institucijų veiksmų analizė, siekiant "įsitikinti, jog mes veikiame tiksliai".

  Trampas ne  kartą buvo suabejojęs JAV žvalgybos rezultatų tikrumu. Jis netiki, kad Rusija prisidėjo prie kibernetinių atakų, kurios sutrikdė JAV sistemą rinkimų metu ir tai turėjo įtakos rezultatams.

  Trampas vertina kaltinimus kaip bandymą delegitimizuoti rinkimų rezultatus.

  Rusijos prezidentas, komentuodamas kaltinimus, pareiškė, kad paviešinta informacija neturi nieko, kas tenkintų Rusijos interesus.

  Anksčiau Trampas pareiškė, kad ketina susitikti su žvalgybos atstovais, kurie turėtų pateikti jam informaciją, pagal kurią keliami kaltinimai Ruaijai.

  Dar šia tema

  JAV skirs 70 mlrd dolerių kovai su Rusijos "slapta įtaka"
  JAV paskelbė sankcijas Rusijai ir išsiuntė 35 diplomatus
  Tegai:
  kibernetinės atakos, CŽV, Džonas Brenanas, Donaldas Trampas, Barakas Obama, JAV

  Svarbiausios temos