11:28 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  176

  Specialistai atliko tyrimą ir dabar teigia, kad ne vien ledkalnis buvo "Titaniko" žlugimo priežastis.

  VILNIUS, saus 4 — Sputnik. Savo laikų didžiausio pasaulyje transatlantinio keleivinio laivo žlugimo priežastimi galėjo tapti gaisras  kuro saugykloje, rašo laikraštis "The Independent" su nuoroda į Britanijos žurnalistą Šenaną Molonį, kuris 30 metų tyrinėjo laivo istoriją.

  Moloni teigimu, ugnis borte įsiliepsnojo dar prieš laivui išplaukiant iš Sautamptono (Anglijos miestas, prie La Manšo — Sputnik). Kelių savaičių bėgyje laivo darbuotojai bandė užgesinti gaisrą, tačiau jiems taip ir nepavyko to padaryti.

  Laivas. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Сергей Мальгавко

  Per šį laiką laivo korpuso perdanga įšilo, būtent todėl susidūrimas su ledkalniu turėjo tokias liūdnas pasekmes.

  Anot "The Independent", žurnalistui pavyko išanalizuoti nuotraukas, padarytas prieš "Titaniko" kelionę. Toje korpuso perdangos dalyje, kuri vėliau buvo sugadinta susidūrimo su ledkalniu metu, tyrėjas aptiko suodžių likučius. Specialistai patvirtino, kad jie, tikėtina, atsirado dėl gaisro vienoje iš laivo kuro saugyklų.

  Laivo savininkai, kaip teigia Moloni, žinojo apie gaisrą, tačiau nuslėpė šį faktą nuo keleivių. Komandai buvo liepta tylėti apie įvykį.

  Dėl ugnies poveikio laivo korpuso perdanga tam tikroje vietoje įšilo iki 1000 Celsijaus laipsnių, o tai padarė plieną, kuris prarado stiprumą iki 75%, labai trapiu.  Penktą kelionės dieną "Titanikui" atsitrenkus į ledkalnį, perdanga neišlaikė ir korpuse atsirado didžiulė įlauža.

  Žurnalistas teigia, kad dėl šių priežasčių ledkalnio negalima laikyti vieninteliu "Titaniko" katastrofos, kuri 1912 metų balandžio 15 dieną nusinešė virš 1500 žmonių gyvybes, kaltininku.

  Dar šia tema

  Didžiausias pasaulyje "Lego" laivas atplauks į Lietuvą
  Milžinas "cepelinas" pakilo į padangę
  Tegai:
  katastrofa, Titanikas, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos