15:21 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  116

  Nepailstantis veteranas Roberas Maršanas, prieš trejus metus pagerinęs savo paties pasaulio rekordą vyresnių nei 100 metų dviratininkų kategorijoje, šiais metais nustatė pasaulio rekordą vyresnių nei 105 metų dviratininkų kategorijoje.

  VILNIUS, saus 5 — Sputnik. 105 metų prancūzas Robert'as Marchand'as (Roberas Maršanas) trečiadienį pasiekė vienos valandos važiavimo dviračiu rekordą savo amžiaus grupėje, praneša BNS.

  Vis dėlto reikia pridurti, kad šioje amžiaus grupėje jis yra vienintelis.

  Nacionaliniame velodrome Ivlino Sen Kantene į vakarus nuo Paryžiaus Maršanas, sveikinamas šimtų žiūrovų, numynė 22,547 kilometro, o baigęs pareiškė, kad būtų galėjęs važiuoti ir greičiau.

  "Nepamačiau ženklo, kad važiuoti liko 10 minučių, antraip būčiau labiau paspaudęs", — prie finišo jį apsupusiems žurnalistams sakė liesas, bet raumeningas čempionas.

  Maršanas nulipo nuo dviračio ir nors treneris bandė jį prilaikyti, nuo tako nuėjo lengvai.

  "Aš nepavargęs, kojos neskauda, bet skauda rankas. Turi kažkur skaudėti!", — sakė Maršanas, apvažiavęs 92 ratus.

  "Esu susijaudinęs ir net klausiu savęs, ar visa tai tikra!", — pridūrė čempionas, gimęs 1911-aisiais, kai iki Pirmojo pasaulinio karo pradžios dar buvo likę treji metai.

  Vienam reporteriui paklausus, ar apvažiuos dar vieną ratą, jis kategoriškai atsakė: "Ne".

  Dėl amžiaus Maršanas vis dėlto turi lėtinti tempą: prieš trejus metus per vieną valandą jis sugebėjo nuvažiuoti 26,927 kilometro ir tai yra rekordas vyresniam nei 100 metų žmogui.

  Be konkurencijos

  105 metų amžiaus grupėje tokių duomenų nebuvo, tad Maršanas išties praskynė kelią.

  "Dabar palauksiu ir pažiūrėsiu, ar kas nors norės su manim susiremti", — kikendamas sakė prancūzas.

  Vienos valandos važiavimo dviračiu pasaulio rekordas yra 54,526 kilometro — jis priklauso "Tour de France" čempionui ir daugkartiniam olimpiniam čempionui britui Bradley Wigginsui (Bradliui Viginsui).

  Maršanas, į pensiją išėjęs ugniagesys, buvęs šalies gimnastikos čempionas ir boksininkas, savo gerą fizinę būklę aiškina sveika mityba ir intensyviu sportavimu.

  "Sportavau visą gyvenimą, valgiau krūvas vaisių ir daržovių, nepiktnaudžiavau kava. Kasdien (dviračiu) nuvažiuoju 10-20 kilometrų, bet nesitreniruoju lauke. Bijau peršalti", — sakė Maršanas prieš savo rekordinį važiavimą.

  Vienas jo trenerių Jeanas-Michelis Richefort'as (Žanas Mišelis Rišforas) pažymėjo, jog labai džiaugiasi garbaus amžiaus globotinio pasiekimu.

  "Jis pradėjo labai greitai ir bijojau, kad neištemps. Bet jis išlaikė formą, buvo labai susitelkęs ir važiavo tobula linija", — sakė treneris.

  Sveikinimams tęsiantis Maršano buvo paklausta, ar jis dabar planuotų rekordą 110 metų amžiui.

  "Tai dar toli — pakalbėkime apie tai vėliau", — atsakė Maršanas.

  Dar šia tema

  Rygoje įžiebta Kalėdų eglutė, pasiekus Gineso pasaulio rekordą
  Tegai:
  pasaulio rekordas, dviračių sportas, Roberas Maršanas

  Svarbiausios temos