05:31 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (282)
  119

  Amerikos CŽV vadovas kaltina Rusija bandymais paveikti Europos politinius procesus, tačiau išreiškia viltį, kad JAV ir Rusijos santykiai pagerės, atėjus į valdžią Donaldui Trampui.

  VILNIUS, saus 5 — Sputnik. Rusija pastaraisiais metais bandė paveikti politinius procesus Europoje, o daugelis šio žemyno šalių yra susirūpinusios dėl galimų Maskvos bandymų daryti įtaką 2017 metais vyksiantiems rinkimams, praneša BNS su nuoroda į kadenciją baigiančio JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) direktorius John Brennan (Džono Brenano) interviu.

  "Pastebime, kad Rusija imasi daugelio priemonių, pažeidžiančių demokratijos principus daugelyje šalių. Tai, kas nutiko per pastaruosius (JAV prezidento) rinkimus — nėra naujiena", — sakė jis per interviu kanalui "PBS".

  Jis turėjo omenyje JAV žvalgybos išvadas, kad Maskva iniciavo kibernetines atakas, turėjusias sukompromituoti demokratų kandidatą Hillary Clinton (Hilari Klinton) ir sudaryti geresnes sąlygas respublikonui Donald Trump (Donaldui Trampui).

  Be to, Brenanas sakė esąs įsitikinęs, kad "Rusija stengėsi manipuliuoti rinkimais Europos valstybėse".

  "Matome, kad jie naudojasi korumpuotais politikais, ruošiasi finansuoti partijas ir grupes, atstovaujančias jų interesams. Tai aktyvus naudojimasis ir manipuliacija politiniais procesais", — pabrėžė CŽV direktorius.

  Brenanas pabrėžė, kad JAV negali to ignoruoti, nes daugelyje Europos šalių, tokiose kaip Vokietijoje ir Prancūzijoje, šiemet vyks rinkimai.

  "Turiu jums pasakyti, kad mūsų europiečiai partneriai yra itin sunerimę dėl to, kokius tūzus rankovėje slepia Rusija, siekdama prastumti savo interesus rinkimuose", — nurodė jis.

  Visgi jis taip pat išreiškė viltį, kad į valdžią atėjus išrinktojo prezidento Trampo administracijai, Maskvos ir Vašingtono santykiai pagerės.

  "Tai nereiškia, kad negalime rasti būdų, kaip dirbti kartu. Ir galbūt dabar, atėjus naujai administracijai, atsiras galimybių tai padaryti. Tikiuosi, kad taip bus. Tačiau faktai rodo, kad rusai neseniai bandė kištis į mūsų rinkimų procesą", — sakė Brenanas.

  Gruodžio 29 dieną JAV paskelbė naujas griežtas sankcijas Rusijai, apkaltino Maskva kišimosi į Amerikos prezidento rinkimus ir išsiųntė 35 Rusijos diplomatus bei uždarė du Rusijai priklausančius JAV teritorijoje pastatus. Tą pačią dieną JAV Federalinis tyrimų biuras (FTB) ir Vidaus saugumo ministerija (VSM) paskelbė ataskaitą apie kibernetinių atakų vykdymą prieš vienos iš Amerikos partijos serverius rinkimų metu. Atakų vykdymu kaltinami Rusijos piliečiai ir institucijos.

  Rusija panašaus pobūdžio kaltinimus nuolat atmeta.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (282)

  Dar šia tema

  JAV skirs 70 mlrd dolerių kovai su Rusijos "slapta įtaka"
  Nacionaliniam saugumui rimtą grėsmę kelia programišių atakos
  Tegai:
  kibernetinės atakos, sankcijos, CŽV, Džonas Brenanas, Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos