17:45 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (273)
  123

  JAV žvalgyba vis kartoja išvadas apie Rusijos kišimasį į Amerikos prezidento rinkimus, su kuriomis Donaldas Trampas atsisako sutikti.

  VILNIUS, saus 6 — Sputnik. JAV žvalgybos vadovai ketvirtadienį tvirtino, kad įsibrovimai į Demokratų partijos kompiuterius tebuvo tik viena Rusijos daugialypės kampanijos dalis, siekiant sutrukdyti Amerikos prezidento rinkimams, pranešė BNS.

  Atidžiai stebimame Senato posėdyje vyriausieji žvalgybos pareigūnai vieningu frontu kartojo savo išvadą, kad Maskva kišosi į pernykštę kampaniją ir kad kibernetinis kišimasis kelia "didelę grėsmę" Jungtinėms Valstijoms — su tokia išvada išrinktasis prezidentas Donald Trump (Donaldas Trampas) vis atsisako sutikti.

  "Kampanija buvo daugialypė. Taigi, įsibrovimas buvo tik dalis jos, dar buvo ir klasikinė propaganda, dezinformacija, melagingos naujienos", — sakė Nacionalinės žvalgybos direktorius James Clapper (Džeimsas Klaperis) Senatui.

   Jei Trampas vis dar abejoja Rusijos kišimosi įrodymais, Klaperis, Nacionalinio saugumo agentūros vadovas Michaelas Rogersas (Maiklas Rodžersas) ir gynybos sekretoriaus pavaduotojas žvalgybos srityje Marcelis Lettre'as (Marselis Letras) sakė Senato komitetui esą įsitikinę, kad Maskva agresyvia puolamąja veikla kibernetinėje erdvėje taikosi į Jungtines Valstijas.

  "Mūsų vertinimu, tik aukščiausio rango Rusijos pareigūnai galėjo duoti nurodymą vogti pastarųjų rinkimų duomenis ir atskleisti juos", — sakoma bendrame žvalgybos vadovų pareiškime Senato Ginkluotųjų pajėgų komitetui.

  "Rusija yra visavertė kibernetinė veikėja, kelianti didelę grėsmę JAV vyriausybei, karinei, diplomatinei, komercinei ir esminei infrastruktūrai bei pagrindiniams išteklių tinklams", — nurodė jie.

  Senate per pirmąjį viešą įtariamo Rusijos kišimosi svarstymą nuo spalio mėnesio, kai pasirodė šie kaltinimai, Klaperis pareiškė, kad tokia kibernetinė grėsmė meta "iššūkį pasitikėjimui viešuoju sektoriumi, informacijos patikimumui, tarnybomis ir institucijomis"

  "Rusija aiškiai pasirinko dar agresyvesnę kibernetinę laikyseną, dar labiau stiprindama šnipinėjimo operacijas, paviešindama per tas operacijas pavogtus duomenis ir taikydamasi į svarbias infrastruktūros sistemas", — sakė jis.

  JAV viceprezidentas Joe Biden (Džo Baidenas) interviu televizijos kanalui "PBS" pareiškė, kad JAV į Rusijos kibernetines atakas atsakė ne tik išsiųsdami diplomatus, bet ir "slaptais būdais", kurių jis neįvardijo.

  "Kai kurie veiksmai visiems žinomi, apie kai kuriuos jūs nesužinosite", — sakė Baidenas.

  Gruodžio 29 dieną JAV paskelbė naujas griežtas sankcijas Rusijai, apkaltino Maskvą kišimusi į Amerikos prezidento rinkimus ir išsiuntė 35 Rusijos diplomatus bei uždarė du Rusijai priklausančius JAV teritorijoje pastatus. Tą pačią dieną JAV Federalinis tyrimų biuras (FTB) ir Vidaus saugumo ministerija (VSM) paskelbė ataskaitą apie kibernetinių atakų vykdymą prieš vienos iš Amerikos partijos serverius rinkimų metu. Atakų vykdymu kaltinami Rusijos piliečiai ir institucijos.

  Rusija panašaus pobūdžio kaltinimus nuolat atmeta.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (273)

  Dar šia tema

  JAV žvalgyba: pranešimas dėl kibernetinių atakų sutelktas ties Rusija
  Nacionaliniam saugumui rimtą grėsmę kelia programišių atakos
  Tegai:
  kibernetinės atakos, sankcijos, CŽV, JAV

  Svarbiausios temos