06:01 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  97

  Kembridžo aukcione viso pasaulio kolekcionieriai varžėsi dėl princesės Dianos laiškų, kuriuose princesė džiaugėsi savo vaikais.

  VILNIUS, saus 6 — Sputnik. Kembridžo aukcione ketvirtadienį už tūkstančius svarų buvo parduoti velionės princesės Dianos laiškai, viename kurių ji skundžiasi, kad jaunasis princas Harry (Haris) "nuolat įsivelia į bėdą" internatinėje mokykloje, pranešė BNS.

  Šeši princesės ranka parašyti laiškai buvo skirti Cyrilui Dickmanui (Sirilui Dikmanui), buvusiam Bakingamo rūmų vyriausiajam ekonomui, ir rašyti devintajame bei dešimtajame dešimtmetyje.

  Письмо принцессы Дианы
  © AP Photo / Cheffins Fine Art
  Princesės Dianos laiškas

  Viename laiškų, kuris buvo parašytas 1984 metų rugsėjo mėnesį, praėjus penkioms dienoms po princo Harry gimimo, Diana dėkoja Dikmanui už atviruką, kurį šis atsiuntė šiuo "ypač laimingu metu", ir pasakoja, kaip mažyliu džiaugiasi jo vyresnysis brolis princas Wiliamas (Viljamas).

  "Viljamas dievina savo broliuką ir visą laiką praleidžia skandindamas Harį savo nesibaigiančių apkabinimų ir bučinių jūroje, beveik neprileisdamas prie jo tėvų", — rašė Diana.

  Princesė Diana taip pat sakė, kad ją pribloškė tai, kokią reakciją sukėlė Hario gimimas.

  "Vos galiu kvėpuoti per tą daugybę gėlių, kurios čia atkeliauja", — rašė ji.

  Karalienė Elizabete II. Archyvinė nuotrauka
  AFP / JUSTIN TALLIS / POOL

  Šis laiškelis, už kurį buvo tikėtasi gauti iki 600 svarų, buvo parduotas už 3,2 tūkstančių svarų, pranešė "Cheffins" aukcionas Kembridže. Kitame 1992 metais rašytame laiške Diana pasakoja, kad jos sūnums patinka jų internatinė mokykla, "nors Haris nuolat įsivelia į bėdą".

  Šie laiškai yra dalis 40-ies su karališkąja šeima susijusių daiktų kolekcijos. Aukciono dalyviai galėjo varžytis internetu ir aukciono salėje. Pasiūlymai plaukė net iš Australijos, Japonijos bei Amerikos, nurodė aukcionas. Tarp kitų parduodamų eksponatų buvo įvairių Britanijos karališkosios šeimos atstovų rašyti kalėdiniai sveikinimai, šventinio pyrago gabalėlis iš karalienės Elizabeth II (Elzbietos II) vestuvių 1947 metais.

  Diana žuvo per automobilio katastrofą Paryžiuje 1997 metais.

  Dar šia tema

  Švedijos karalienė ramiai sugyvena su vaiduokliais savo rūmuose
  Nelengva karališkoji meilė: princas Haris apgynė savo merginą
  Britanijos karališkoji šeima vyksta į Prancūziją
  Karališkų skrybėlaičių laimės juosta
  Tegai:
  aukcionas, laiškai, karališkoji šeima, Princas Viljamas, Princas Haris, Princesė Diana, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos