03:36 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (179)
  153

  JAV prezidentas Barakas Obama paspartino NATO karių divizijos atvykimą į Europą.

  VILNIUS, saus 6 — Sputnik. Rytinis NATO sparnas šią savaitę bus sustiprintas tankų brigados karių, atvyksiančių į Europą iš JAV, penktadienį pranešė BNS su nuoroda į Lenkijos radiją.

  Praėjusių metų liepą per viršūnių susitikimą Varšuvoje buvo susitarta stiprinti rytinį Aljanso pakraštį ir Baltijos šalyse bei Lenkijoje dislokuoti apie 1 000 karių.

  Be to, per operaciją "Atlantic Resolve" (Atlantinis ryžtas) Vidurio ir Rytų Europoje bus dislokuota apie 4 400 amerikiečių karių iš Kolorado valstijoje dislokuojamos 3-osios tankų brigados.

  Kaip praneša naujienų agentūra IAR, divizijai priklausanti įranga, įskaitant tankus "Abrams" ir pėstininkų kovos mašinas "Bradley", penktadienį bus pristatyta į šiaurinį Vokietijos Brėmerhafeno uostą.

  Pirmieji kariai atvyks į Europą šią savaitę, o visas procesas tęsis apie dvi savaites. Padalinio valdžia bus dislokuota Lenkijoje.

  JAV kariai taip pat bus dislokuoti Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Bulgarijoje ir Vengrijoje.

  Iš pradžių buvo planuojama, kad kariai atvyks sausio pabaigoje, tačiau JAV prezidentas Barack Obama (Barakas Obama) paspartino procesą, kad jo įpėdinis Donald Trump (Donaldas Trampas), perimsiantis valdžią sausio 20-ąją, negalėtų jo sustabdyti.

  Lietuvos kariuomenė turi kelis tūkstančius karių, tačiau šiais metais regione karinę misiją atliks tarptautinis NATO batalionas.

  NATO vadovybė 2016 metų liepą priėmė sprendimą dislokuoti Baltijos šalyse ir Lenkijoje keturis batalionus. 2016 metais NATO padidino karinių pratybų intensyvumą. Nuolatinis sąjungininkų bataliono buvimas kainuos Lietuvai 5,8 milijonų eurų. 2017 metų biudžeto asignavimai, palyginti su 2016 metais, kitąmet labiausiai didėja gynybos sričiai — beveik 160 milijonų eurų.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (179)

  Dar šia tema

  Stoltenbergo teigimu NATO reaguoja į Rusijos veiksmus apgalvotai ir atsakingai
  Udalcovas apie Lietuvos militarizavimą: karinės psichozės kurstymas
  Tegai:
  tankas, kariai, tarptautinis batalionas, Bradley, Abrams, NATO, JAV

  Svarbiausios temos