17:08 2018 Vasario 21
Vilnius-6°C
Tiesioginis eteris
  NATO kariai. Archyvinė nuotrauka

  Britanijos generolas: NATO nesusidoros su "Rusijos grėsme"

  © Flickr/ SHAPE NATO
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  10721

  Buvęs Didžiosios Britanijos kariuomenės vadas perspėja, kad NATO nėra tinkamai pasiruošęs karui su Rusija.

  VILNIUS, saus 6 — Sputnik. Pasibaigus šaltąjam karui NATO šalys priprato prie palankių sąlygų, ir šiuo metu Aljanso kariuomenė tiesiog nepritaikyti kovai su tokiu priešu kaip Rusija, pareiškė buvęs Didžiosios Britanijos jungtinės kariuomenės vadas Richard Barrons (Ričardas Beronsas) interviu "BBC".

  Beronsas pažymėjo, kad Britanijos gynybos ministerijos iškeltas tikslas — per dvejus metus paruošti karines pajėgas karui su tikia šalimi kaip Rusija — reikalauja „plačio organizacinio darbo intensyvumo ir gynybos pajėgumo didinimo".

  Anot jo, šiuo atveju užtenka pasižiūrėti į NATO padėtį — pilna demobilizacija.

  "Aljansas… neturi pilnos kovos parengties. Bet kuriuo atveju daugelis NATO gynybos pajėgumų nepasiruošę tam,ką šiuo metu gali pademonstruoti Rusija", — pareiškė generolas.

  Beronsas pažymėjo, kad kuomet nėra "Rusijos grėsmės pojūčio" valdžia švaisto biudžeto lėšas kitiems tikslams. Jo teigimu, tai ne pats geriausias ateities planas.

  "Ar mes galime užtikrinti, kad ateitis bus tokia palanki, kaip netolima praeitis? Ie jei ne, tai būtina daryti kažką kitą, rinktis kitą kelią", — užbaigia generolas.

  Ankščiau Beronsas parašė Britanijos gynybos ministerijai oficialų laišką, kuriame pareiškė, kad JK kariuomenė neturi išrangos kariauti, pavyzdžiui su Rusija. Beronso teigimu, Britanija turi laivus ir lėktuvus, tačiau dažnai neturi jiems skirtų šaudmenų, nes Londonas „priprato prie priklausomybės nuo Amerikos pajėgų".

  Dar šia tema

  Kokius klausimus teks spręsti naujam JAV prezidentui
  Grybauskaitė palaiko aktyvų NATO bendradarbiavimą su Suomija ir Švedija
  Estija nepasitiki NATO karine pagalba
  Stoltenbergo teigimu NATO reaguoja į Rusijos veiksmus apgalvotai ir atsakingai
  Tegai:
  Rusijos grėsmė, gynyba, NATO, Ričardas Beronsas, Didžioji Britanija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos