20:40 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ketvirtis amžiaus be TSRS (43)
  203

  Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasadoriai pasipiktino Vokietijos naujienų portalui "ZEIT ONLINE" pavadinus jų šalis "Sovietų Sąjungos palikimu" ir pasakė, jog toks teiginys nėra teisingas pagal istoriją.

  VILNIUS, saus 6 — Sputnik. Baltijos šalių ambasadoriai Vokietijos žiniasklaidos paprašė nevadinti Lietuvos, Latvijos ir Estijos buvusiomis sovietinėmis respublikomis, praneša Lietuvos respublikos Užsienio reikalų ministėrija (URM).

  Sovietų Sąjungos simboliai. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Parengti kreipimąsi inspiravo naujienų portale "ZEIT ONLINE" publikuojama rubrika "Sovietų Sąjungos palikimas". Portalas, anot URM, operatyviai ir geranoriškai sureagavo į šią pastabą, pažadėdamas nebenaudoti tarptautinės teisės požiūriu netikslios sąvokos.

  Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasadoriai Vokietijoje portalui "ZEIT ONLINE" adresuotame laiške atkreipia dėmesį, kad Baltijos valstybės Sovietų Sąjungoje atsidūrė ne savo valia, bet buvo okupuotos ir aneksuotos, o dauguma Vakarų valstybių, tarp jų ir Vokietija, niekada nepripažino sovietų įvykdytos Baltijos valstybių okupacijos.

  Laiške taip pat atkreipiamas dėmesys, kad Baltijos valstybės nesusikūrė iš naujo žlugus Sovietų Sąjungai, bet atkūrė sovietinės okupacijos nutrauktą nepriklausomybę ir taip deklaravo savo valstybių tęstinumą. Todėl Baltijos valstybės nėra Sovietų Sąjungos valstybingumo ir teisių perėmėjos ir teisiškai bei politiškai negali būti vadinamos buvusiomis sovietinėmis respublikomis.

  "Norėtume atkreipti dėmesį, kad Baltijos valstybių, kaip "Sovietų Sąjungos valstybingumo perėmėjų", apibūdinimas nėra istoriškai teisingas ir taip pat netikslus tarptautinės teisės prasme", — teigia trijų Baltijos valstybių ambasadoriai.

  Temos:
  Ketvirtis amžiaus be TSRS (43)

  Dar šia tema

  Ar Rusija kelia karinę grėsmę NATO
  Maskvoje mirė Josifo Stalino anūkas
  Teismas kviečia į apklausą buvusį TSRS prezidentą Gorbačiovą
  Tegai:
  TSRS, ZEIT ONLINE, Lietuvos respublikos užsienio reikalų ministėrija (URM), Vokietija

  Svarbiausios temos