18:24 2018 Liepos 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1716
 • RUB73.9197
  Ukrainos URM. Archyvinė nuotrauka

  Lenkija įteiks notą Ukrainos URM dėl paminklo Lvovo srityje

  © Sputnik / Максим Блинов
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Tarybiniai paminklai Baltijos šalyse ir Lenkijoje (36)
  11211

  Paminklas lenkams, nužudytiems Ukrainos nacionalistų, buvo išniekintas Lvovo srityje. Dėl šio incidento Lenkija išsiųs notą Ukrainos užsienio reikalų ministerijai.

  VILNIUS, saus 10 — Sputnik. Lenkija išsiųs notą į Ukrainos URM dėl paminklo lenkams, žuvusiems nuo Ukrainos nacionalistų rankų, Lvovo stiryje sugriovimo, praneša RIA Novosti su nuoroda į Lenkijos ambasadorių Kijeve Janą Peklo.

  Varšuva. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Михаил Воскресенский

  Paminklas Hutoje Pieniackoje (dabar neegzistuojantis kaimas Ukrainos Lvovo srities Brodovsko rajone) buvo pastatytas lenkų atminčiai, kurie buvo nužudyti SS divizijos "Galičina" narių 1944 metais. Tada Ukrainos nacionalistai nužudė, remiantis įvairiais skaičiavimais, nuo 600 iki 900 žmonių, kai kurie iš jų buvo sudeginti gyvi savo namuose ir vietos bažnyčioje. Kaimas nebuvo atkurtas, jo vietoje buvo pastatytas paminklas — akmens kryžius ir dvi lentos su žuvusiųjų vardų sąrašu.

  Anksčiau socialiniuose tinkluose buvo paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame matyti, kad kryžius, esantis momorialo dalimi, sunaikintas. Be to, piktadariai uždažė lentas su žuvusiųjų vardų sąrašu Ukrainos nacionalinės vėliavos spalvomis bei UPA (Ukrainos sukilėlių armijos) vėliava su užrašu "SS".

  "Mes žinome apie šį filmą. Rytą ten nuvyks konsulas, ir bus nusiūsta nota į Ukrainos URM", — pareiškė Peklo, kurį cituoja Lenkijos televizija.

  Temos:
  Tarybiniai paminklai Baltijos šalyse ir Lenkijoje (36)

  Dar šia tema

  Išsaugoti tanką T-34: lenkiško miesto gyventojai surengė piketą
  Buvę išvaduotojai tapo žaislais
  Tegai:
  Ukrainos nacionalistai, paminklas, nota, Lenkija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos