05:34 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Tarybiniai paminklai Baltijos šalyse ir Lenkijoje (37)
  118

  Ukrainos užsienio reikalų ministras griežtai smerkia lenkų paminklo išniekinimą Lvovo srityje ir teigia, kad ši provokacija nepablogins dviejų šalių santykių.

  VILNIUS, saus 11 — Sputnik. Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavlo Klimkinas socialinio tinklo Twitter paskyroje pareiškė esąs įsitikinęs, kad paminklo lenkams, žuvusiems nuo Ukrainos nacionalistų rankų, nuniokojimas nepablogins Kijevo ir Varšuvos santykių.

  "Griežtai smerkiu lenkų memorialo vandalizmo aktą. Tokiomis provokacijomis mūsų supriešinti nepavyks. Na, o nusikaltėliai turi būti nubausti", — socialiniame tinkle Twitter parašė Klimkinas.

  ​Anksčiau socialiniuose tinkluose buvo paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame matyti, kad kryžius ― momorialo dalis― sunaikintas. Be to, piktadariai uždažė lentas su žuvusiųjų vardų sąrašu, Ukrainos nacionalinės vėliavos spalvomis bei UPA (Ukrainos sukilėlių armijos) vėliava su užrašu "SS".

  Dėl šio incidento Lenkija ruošėsi išsiųsti notą Ukrainos užsienio reikalų ministerijai.

  Paminklas Hutoje Pieniackoje (dabar neegzistuojantis kaimas Ukrainos Lvovo srities Brodovsko rajone) buvo pastatytas lenkų atminčiai, kurie buvo nužudyti SS divizijos "Galičina" narių 1944 metais. Tada Ukrainos nacionalistai nužudė, remiantis įvairiais skaičiavimais, nuo 600 iki 900 žmonių, kai kurie iš jų buvo sudeginti gyvi savo namuose ir vietos bažnyčioje. Kaimas nebuvo atkurtas, jo vietoje buvo pastatytas paminklas — akmens kryžius ir dvi lentos su žuvusiųjų vardų sąrašu.

  Temos:
  Tarybiniai paminklai Baltijos šalyse ir Lenkijoje (37)

  Dar šia tema

  Kultūros ir mokslo rūmai Varšuvoje virto nesantaikos suvenyru
  Išsaugoti tanką T-34: lenkiško miesto gyventojai surengė piketą
  Buvę išvaduotojai tapo žaislais
  Tegai:
  paminklas, Ukrainos nacionalistai, Pavlo Klimkinas, Ukraina

  Svarbiausios temos