07:56 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  99

  Ukrainos gyventojų nusivylimas susijęs su beviziu režimu, kurio jie iki šiol nesulaukė.

  VILNIUS, saus 12 — Sputnik. Ukrainiečiai mano, kad Europos Sąjunga jų šalies atžvilgiu neberodo jokio entuziazmo, praneša RIA Novosti su nuoroda į "Politico".

  Euforiją, apėmusią  daugelį po 2014 metų perversmo Kijeve, pakeitė nusivylimas, pažymi straipsnio autorius Davidas Sternas, kuris susitiko su ukrainiečiais, nepatenkintais tiek Briuselio požiūriu į juos, tiek jų vyriausybės politika.

  Visų pirma, šalies piliečių nusivylimas susijęs su beviziu režimu, kurio jie iki šiol nesulaukė.

  Ukrainietė mokytoja Jekaterina Halabuzar parodė Sternui vaizdo įrašą, kuriame surinkti visi prezidento Petro Porošenko pažadai dėl bevizio režimo. Anot jo, ukrainiečiams galimybė laisvai keliauti į ES šalis turėjo būti suteikta 2015 metų sausį. Bet taip neatsitiko, konstatuoja "Politico" žurnalistas.

  Briuselio atstovai pažadėjo galutinai  išspręsti šį klausimą 2017-aisiais. Tačiau daugelis, įskaitant Jekateriną, tuo jau nebetiki.

  "Aš suprantu, kad tai sudėtingas klausimas, bet jei jūs paklausite manęs, aš atsakysiu, kad mes niekada negausime bevizio režimo", — sakė Jekaterina.

  "Politico" pabrėžia, kad 2016 metai ukrainiečiams tapo "daugelio nusivylimų metais", ir vizos — toli gražu ne vienintelė problema.

  Pavyzdžiui, balandį "nemalonią staigmeną" pateikė olandai, nubalsavę prieš susitarimo dėl Ukrainos asocijacijos su ES ratifikavimą. Galiausiai, ES lyderiams pavyko susitarti su Nyderlandų ministru pirmininku Marku Rutte, tačiau su daugeliu išlygų.

  Europos Sąjungos vėliava. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Dabar Nyderlandų parlamentas turės balsuoti dėl naujos susitarimo redakcijos, ir ukrainiečiams tai taps "dar viena neaiškumo nota" 2017-aisiais. Dauguma mano, kad šis susitarimas arba niekuo nesiskirs nuo praėjusių metų, arba bus dar blogiu.

  Ukrainiečių nepasitenkinimas susijęs ne tik su Briuseliu — jie mano, kad vyriausybė apgavo jų lūkesčius.

  Jų nuomone, ES parodytų daugiau entuziazmo, jei Kijevas įvykdytų savo pažadus įgyvendindamas reformas ir kovodamas su korupcija. Tačiau elektroninių Ukrainos valdininkų mokesčių deklaracijų paskelbimas įrodė, kaip mažai buvo nuveikta šia kryptimi.

  Paaiškėjo, kad valstybės tarnautojai, nė dienos nedirbę kitur nei valdžioje, valdo gausius turtus ir milžiniškas pinigų sumas.

  "Deja, ES nepasirengusi priimti mus kaip savo narę, o mes, savo ruožtu, nepasirengę tapti ES nare, — konstatuoja Politico Ukrainiečių opozicijos lyderis Andrejus Artemenko. — Mes neturime belstis į uždarytas duris ten, kur mūsų nekviečia".

  Dar šia tema

  Ukraina prašo Nyderlandų pritarti jos eurointegracijai
  Grybauskaitė: Ukrainos spartesnę integraciją į ES stabdo korupcija
  Parubijus: už bandradarbiavimą su Baltijos šalimis ir bevizį režimą
  Tegai:
  bevizė tvarka, eurointegracija, Europos Sąjunga, Ukraina

  Svarbiausios temos