07:38 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  123

  Šiandien Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovė Tereza Mei pristatys savo šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos planą.

  VILNIUS, saus 17 — Sputnik. Didžioji Britanija nesiruošia kurti savo būsimų santykių su ES pagal esamus modelius ir nesigriebs atskirų narystės Sąjungoje elementų. Apie tai ketina paskelbti ministrė pirmininkė Theresa May (Tereza Mei), kuri antradienį Londono Lankasterio namuose pasakys kalbą apie artėjantį pasitraukimą iš ES, praneša RIA Novosti.

  Remiantis kalbos teksto fragmentais, išplatintais britų žiniasklaidos, premjerė pristatys pasitraukimo iš ES planą, kurį sudaro dvylika punktų. Kalbos tekste rašoma, kad dėl asociacijos su ES ar kitokios "dalinės" narystės, ir to, kas reikštų, kad "mes viena koja ES, o kita — ne joje", negali būti jokių kalbų.

  Vokietijos kanclerė Angela Merkel. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  "Mes neketiname perimti jau egzistuojančių modelių iš kitų šalių. Išeidami mes nesigriebsime atskirų narystės elementų. Didžioji Britanija palieka ES. Ir mano darbas — sudaryti palankias Britanijai sąlygas", — pabrėžiama dokumente. 

  Tuo pat metu Didžioji Britanija nesiruošia atsiskirti, rašoma kalbos tekste. Būsimose derybose Mei išvardys dvylika pagrindinių prioritetų, kurių pagrindiniai keturi principai: aiškumas ir skaidrumas, stipresnės, teisingesnės ir globaliai orientuotos Britanijos sukūrimas.

  "Mes turime dvylika tikslų, kurie veda prie vieno didelio: naujo, teigiamo ir konstruktyvaus bendradarbiavimo tarp Britanijos ir ES užtikrinimas", — teigiama Mei kalbos tekste.

  Tarp dvylikos prioritetų — sienų ir įstatymų leidybos proceso kontrolės atkūrimas.

  Britanijos vyriausybė išstojimo iš ES procesą ketina pradėti kovo pabaigoje. Derybos su ES, tikimasi, užtruks nuo pusantrų iki dvejų metų.

  Dar šia tema

  Merkel perspėjo Britaniją, kad ji "neleis Londonui gauti visko"
  Britanija ketina suaktyvinti išstojimą iš ES
  Merkel ragina Britaniją aiškiai apibrėžti pozicijas
  Tegai:
  kalba, žiniasklaida, Brexit, Londonas, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos