04:51 2021 Kovo 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2028
 • RUB88.6885
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Tarybiniai paminklai Baltijos šalyse ir Lenkijoje (49)
  203

  Tai jau nebe pirmas vandalizmo aktas Austrijos sostinėje ― 2015-aisiais memorialą užliejo juodais dažais.

  VILNIUS, saus 17 — Sputnik. Nežinomi asmenys vėl išniekino memorialą sovietų kariams-išvaduotojams Švarcenbergo aikštėje, Vienos centre, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos ambasadą Austrijoje.

   

  Incidentas įvyko sausio 16 dieną. Paminklo fasadą, ant kurio auksinėmis raidėmis iškaltas Stalino įsakymas, susijęs su Vienos apgultimi 1945 metų balandžio 13-ąją, užliejo tamsiai raudonais dažais.

  "Atsižvelgiant į anksčiau įvykdytus vandalizmo aktus primygtinai raginame Austrijos valdžią priimti visapusiškas priemones siekiant užtikrinti tinkamą memorialo apsaugą ", — pareikšta ambasadoje.

  Reaguodama į šį incidentą Rusija išsiuntė Austrijos užsienio reikalų ministerijai protesto notą su reikalavimu pašalinti žalą ir rasti kaltininkus.

  Varšuva. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Михаил Воскресенский

  Memorialas išniekinamas nebe primą kartą — 2015-aisiais paminklo fasadas buvo užlietas juodais dažais. Tada Rusija nusiuntė Austrijos URM protesto notą su reikalavimu imtis skubių priemonių žalai pašalinti, kaltininkams nustatyti ir nubausti, ir kad ateityje kelias tokiems incidentams būtų užkirstas.

  Monumente pavaizduotas viso ūgio rusų kareivis. Jo rankoje — auksinis TSRS herbo formos skydas, žemiau — kolonada, papuošta užrašu rusų kalba: "Amžina šlovė Raudonosios armijos herojams, kritusiems mūšiuose prieš nacių okupantus už Europos tautų laisvę ir nepriklausomybę".

  Po sovietų kariuomenės išvedimo iš Austrijos 1955 metais šalies vadovybė pažadėjo imtis atsakomybės už paminklo saugą. Šis pažadas buvo užfiksuotas valsybiniame susitarime dėl Austrijos neutraliteto.

  Temos:
  Tarybiniai paminklai Baltijos šalyse ir Lenkijoje (49)

  Dar šia tema

  Lenkija įteiks notą Ukrainos URM dėl paminklo Lvovo srityje
  Išsaugoti tanką T-34: lenkiško miesto gyventojai surengė piketą
  Buvę išvaduotojai tapo žaislais
  Tegai:
  išniekinimas, memorialas, paminklas, nota, Viena, Austrija

  Svarbiausios temos