03:49 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  200

  Pirmą kartą pasaulyje užregistruotas vaiko, turinčio trijų žmonių DNR, gimimas.

  VILNIUS, saus 18 — Sputnik.  Kijevo privati vaisingumo klinika "Nadija" pranešė apie pirmojo pasaulyje "trijų tėvų" kūdikio gimimą pritaikius mitochondrijų perkėlimo (pronuclear transfer) technologiją, praneša BNS.

  Kaip pranešė klinika, terminas "trijų tėvų vaikas" reiškia, kad naujagimio DNR sudaro trijų žmonių genai — mamos, tėčio ir donoro.

  Daugiau kaip 15 metų buvusi nevaisinga 34 metų moteris, pritaikius mitochondrijų perkėlimo metodą, 2017 metų sausio 5 dieną Kijeve pagimdė sveiką kūdikį. Vaikas yra tikra biologinė šios moters ir jos sutuoktinio atžala.

  "Iki tol moteris daug kartų bandė dirbtinį apvaisinimą daugelyje klinikų, taip pat ir užsienyje, Izraelyje. Kaip paaiškėjo, šios pacientės nevaisingumo priežastis — kad (jos organizme) negalėjo vystytis embrionai; tai yra, embrionai nustodavo vystytis ankstyvaisiais etapais. Iki šiol esant panašiems atvejams, pacientams galima buvo padėti tik naudojant donorų kiaušialąstes", — nurodė klinika.

  Lenkijos konservatyvioji partija Įstatymas ir teisingumas. Archyvinė nuotrauka
  © AP Photo / AP Photo/Czarek Sokolowski

  Minėto metodo esmė — kad pacientės ir jos sutuoktinio ląstelių branduoliai perkeliami į donorės kiaušialąstę, kurios branduolys buvo pašalintas. Atlikus šią manipuliaciją gaunama "rekonstruota" kiaušialąstė, turinti motinos ir tėvo branduolio DNR genų rinkinį (apie 25 tūkstančius genų) ir donorės mitochondrijų DNR (37 genai).

  Faktas, kad vaikas turi trijų žmonių DNR, buvo patvirtinta tiriant vaisių nėštumo metu Ukrainos ir Vokietijos laboratorijose.

  Vaiko gimimas panaudojus tokį gydymo metodą užregistruotas pirmąkart pasaulyje.

  Šių metų kovą tikimasi antojo vaiko gimimo pas pacientę su panašia istorija.

  Dar šia tema

  Seimas patvirtino naują Pagalbinio apvaisinimo įstatymą
  Seimas ketina įteisinti pagalbinį apvaisinimą
  Tegai:
  gimimas, kūdikis, mitochondrijų perkėlimo metodas, "trijų tėvų vaikas", Kijevas, Ukraina

  Svarbiausios temos