18:22 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  173

  Astanoje prasidėjo derybos dėl Sirijos, kurias stebi apie 400 užsienio ir daugiau nei 100 Kazachstano žurnalistų.

  VILNIUS, saus 23 — Sputnik. Astana nemato neigiamo poveikio derybų dėl Sirijos eigai dėl to, kad JAV pristatytos tik ambasadorių lygyje, praneša RIA Novosti su nuoroda į Kazachstano URM vadovo pavaduotojo Romano Vasilenko pareiškimą.

  "Aš nemanau, kad šis faktas turi kokią nors neigiamą reikšmę ", — sakė jis brifingo metu.

  Diplomatas priminė, kad dar sausio pradžioje, buvęs JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry (Džonas Keris) išreiškė palaikymą deryboms Astanoje. Vasilenko taip pat pabrėžė, kad Vašingtonas nėra susitarimo nutraukti karo veiksmus garantas.

  Tarptautiniame susitikime dėl padėties Sirijoje reguliavimo Astanoje dalyvauja apie 15 Sirijos organizacijos grupių, oficialaus Domasko delegacija, Rusijos, Irano ir Turkijos atstovai, o taip pat JT specialusis pasiuntinys Stefanas de Mistura.

  Žurnalistai derybose

  Į derybas dėl Sirijos akredituota apie 400 užsienio ir daugiau nei 100 Kazachstano žurnalistų.

  Derybos prasidėjo pirmadienio dieną, tačiau spaudos centre apie 500 akredituotų žurnalistų pradėjo rinktis jau 9:00. Vėliau kiekvienas žurnalistas galėjo gauti 0,5 litro vandens.

  Likus kelioms valandoms iki ilgai laukto susitikimo pradžios įvyko spaudos konferencija žurnalistus dominančiais klausimais, po kurios žiniasklaidos atstovai pertraukos metu galėjo išgerti kavos ir pasidalinti įspūdžiais neformalioje aplinkoje.

   Sputnik Kazachstan korespondentas papasakojo, kad žurnalistai buvo vaišinami obuoliais, kurių, kaip visi žino, tėvynė yra Kazachstanas. Be to, žiniasklaidos darbuotojai buvo vaišinami tradiciniais gėrimais (kava, arbata), o taip pat pyragais, pyragėliais ir kitiais užkandžiais.

  ​Beje, į renginius Kazachstane atvyksiančius dalyvius vaišinti obuoliais tapo tradicija.

  Sirija-Astana
  Derybos be JAV delegacijos

  Dar šia tema

  Be pertraukos šventėms: Sirijos armija tęsia puolimą
  Obama ir Putinas toliau spręs Sirijos konfliktą
  Ekspertas: Rusijos ir Sirijos santykiai kitų šalių neliečia
  Tegai:
  Sirijos krizė, derybos dėl Sirijos, Jungtinių Tautų organizacija (JTO), Stefanas de Mistura, Romanas Vasilenko, Džonas Keris, Kazachstanas, Astana

  Svarbiausios temos