23:12 2019 Lapkričio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.0997
 • RUB70.4908
  JAV Kongreso rūmai. Archyvinė nuotrauka

  JAV Kongresas uždraus Trampui pritaikyti prevencinį branduolinį smūgį

  © AFP 2019 / JIM WATSON
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujas JAV prezidentas: Making America Great Again (57)
  3011

  JAV Kongreso nariai susirūpino dėl prezidento Trampo pasisakymų apie galimybę bet kuriuo momentu panaudoti branduolinį ginklą.

  VILNIUS, saus 25 — Sputnik. JAV Kongresas gavo įstatymo projektą "Pirmo branduolinio smūgio apribojimai", kuris ragina sumažinti konflikto tikimybę, praneša RIA Novosti.

  "Šis įstatymas uždraus prezidentui atlikti pirmąjį branduolinį smūgį, kol Kongresas nepaskelbs karo. "Pirmo panaudojimo" problema tapo aktualia dabar, kai prezidentas Donald Trump (Donaldas Trampas) turi teisę bet kurią akimirką pradėti branduolinį karą", — paaiškino vienas iš įstatymo projekto autorių, senatorius-demokratas Edvardas Marki.

  Politikas pabrėžė, kad šiuo metu prezidentas turi teisę pirmas panaudoti branduolinį ginklą. Anot Marki, Trampas jau buvo užsiminęs apie branduolinio ginklo panaudojimo galimybę prieš teroristus.

  "Krizės metu tokia politika didina branduolinio pavojaus riziką. Nei prezidentas Trampas, nei kitas prezidentas neturi teisės taikyti branduolinį ginklą, išskyrus atvejus, kuomet atsakoma į branduolinę ataką", — pabrėžė Marki.

  Kongreso narys  Tedas Lju, antrasis įstatymo projekto autorius, pridūrė, kad Kongresas turi apriboti aplinkybes, siekdamas išsaugoti globalų stabilumą.

  Kongreso narys išreiškė susirūpinimą dėl garsių Trampo pasisakymų dar prieš inauguraciją.

  Twitter paskyroje Trampas rašė, kad JAV turi žymiai sustiprinti ir išplėsti branduolinę ginkluotę "prieš pasauliui atsigaunant nuo branduolinių bombų". Vėliau tuomet dar tik išrinktasis prezidentas pridūrė, kad ginkluote Amerika aplenks visus.

  Tačiau vėliau Trampas pareiškė, kad yra pasiruošęs su Rusija aptarti abiejų valstybių branduolinio potencialo mažinimą.

  Temos:
  Naujas JAV prezidentas: Making America Great Again (57)

  Dar šia tema

  Putinas: JAV sukūrė prielaidas naujoms ginklavimosi varžyboms
  Lietuva griežtai smerkia Šiaurės Korėjos branduolinį bandymą
  Tegai:
  branduolinis ginklas, Donaldas Trampas, Vašingtonas, JAV

  Svarbiausios temos