22:03 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Didžiosios Britanijos istorinis referendumas (68)
  33

  Seimo pirmininkas kartu su Seimo Europos reikalų komiteto pirmininku Gediminu Kirkilu ir Seimo nare Rasa Juknevičiene lankosi Švedijoje.

  VILNIUS, saus 27 — Sputnik. Ketvirtadienį Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Švedijos Karalystės Riksdago pirmininku Urban Ahlin (Urbanu Ahlinu).

  ​Susitikime pagrindinis dėmesys skirtas regiono saugumui, Lietuvos narystei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO).

  Su Švedijos kolega Pranskietis aptarė glaudaus Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo NB8 formate būtinumą, kuris, anot Seimo pirmininko, Brexit kontekste įgavo ypatingą svarbą.

  "Saugumo aplinka regione išlieka įtempta. Krizė ar konfliktas paliestų visas regiono valstybes, būtina siekti gilesnės regiono politinės ir ekonominės integracijos. Lietuvos dalyvavimas Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo formatuose bus stiprinamas siekiant užtikrinti regiono saugumą", — sako Pranckietis.

  Susitikimo metu ypatingas dėmesys skirtas branduolinio saugumo klausimams, Baltarusijoje statomos atominės elektrinės problematikai.

  Šiandien pirmininkas susitiko su Švedijos teisingumo ir migracijos ministru Morganu Johansanu (Morgan Johanson), su kuriuo aptarė Europos Sąjungos išorės sienų apsaugą, migracijos srautų valdymo klausimus.

  Oficialus Seimo pirmininko vizitas sausio 26–27 dienomis vyksta Švedijos Karalystės parlamento (Riksdago) Pirmininko Urbano Ahlino kvietimu. Kartu su Seimo Pirmininku Švedijoje vieši Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas ir Seimo narė Rasa Juknevičienė.

  Švedija yra ne tik didžiausia investuotoja Lietuvoje, bet ir svarbi bei patikima Lietuvos partnerė, ypač vystant bendradarbiavimą ekonomikos, energetinio saugumo, regioninio saugumo ir gynybos bei kitose srityse.

  Temos:
  Didžiosios Britanijos istorinis referendumas (68)

  Dar šia tema

  Seimo pirmininkas pripažino Rusijos diplomato nužudymą išpuoliu
  Pasaulio lietuvių bendruomenė iniciavo diskusiją dėl dvigubos pilietybės
  Blaivus parlamentas: į Seimo rūmus negalima įnešti alkoholio
  Seimo narys: su Rusija galima bendradarbiauti
  Tegai:
  susitikimas, gynyba, bendradarbiavimas, NB8, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO), Urbanas Ahlinas, Rasa Juknevičienė, Gediminas Kirkilas, Viktoras Pranckietis, Švedija

  Svarbiausios temos