05:25 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujas JAV prezidentas: Making America Great Again (57)
  37

  JAV verslininkai visiškai nepalaiko Donaldo Trampo naujo įsako apie migrantų priėmimą apribojimų, nes tai kenkia jų verslui.

  VILNIUS, saus 29 — Sputnik. Didžiausių Amerikos įmonių vadovai prisijungė prie pastaruoju metu atsiradusios Donald Trump (Donaldo Trampo) įsako dėl migrantų kritikos, pranešė RIA Novosti su nuoroda į "Mashable".

  "Apple" net negalėtų egzistuoti be imigrantų, nekalbant apie tokį klestėjimą ir plėtrą kaip dabar", — nepritaria Trampui korporacijos vadovas Timas Kukas.

  Kukas pabrėžė, kad kai kurie "Apple" darbuotojai jau dabar jaučia sunkumus dėl teisėto buvimu šalyje, todėl bendrovė padarys viską, kas įmanoma, kad jiems padėti. Anot "Apple" vadovo, korporacija jau susisiekė su Baltaisiais rūmais ir pasistengė paaiškinti, kokias negatyvias pasekmes sukels toks įsakas.

  Rostislavas Isčenko. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Трефилов

  Bendrovės "Uber" vadovas Trevisas Kalanikas taip pat išreiškė susirūpinimą dėl prezidento politikos ir pareiškė, kad jo darbuotojai jau patiria sunkumus. Kalaniko teigimu, įsakas liečia tūkstančius vairuotojų.

  Kritikai pritaria "Netfilix" direktorius Ridas Heistingsas ir "Twitter" vadovas Džekas Dorsi, kurie pareiškė, jog jų įmonių sėkmė priklauso nuo imigrantų. Dorsi išreiškė nuomonę, kad naujas įsakas kenkia JAV ekonomikai.

  Anksčiau socialinio tinklo "Facebook" įkūrėjas Markas Cukerbergas pažymėjo, kad "JAV — tai persikėlėlių tauta" ir tuo reikia didžiuotis.

  Trampo įsakas 120 dienų sustabdo pabėgėlių priėmimą JAV, o prieglobsčio prašytojų iš Sirijos apgyvendinimas draudžiamas neapibrėžtam laikui. Be to, pagal naują dokumentą sugriežtinamos atvykimo į šalį taisyklės, atvykimas iš kai kurių šalių, daugiausiai iš musulmoniškų, sustabdomas 90 dienų.

  "Reuters" duomenimis, turimos omenyje tokios šalys kaip Irakas, Iranas, Sirija, Sudanas, Jemenas, Libija ir Somalis.

  Temos:
  Naujas JAV prezidentas: Making America Great Again (57)

  Dar šia tema

  Apie ką kalbėjosi Trampas ir Putinas?
  Trampas nurodė išvesti JAV iš TPP derybų
  Trampas: laikas veikti
  Tegai:
  migrantai, Apple, Twitter, Uber, Facebook, Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos