03:24 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Maskva. Archyvinė nuotrauka

  Europa nepritaria sankcijų Rusijai sušvelninimui

  © Sputnik / Григорий Сысоев
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (234)
  11

  Tuo metu, kada JAV prezidentas Donaldas Trampas užsimena apie sankcijų Rusijai panaikinimą, Europos lyderiai laikosi priešingos nuomonės.

  VILNIUS, saus 31 — Sputnik. Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid ir Europos Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas, šiuo metu atvykęs su vizitu į Taliną, pasisakė pries sankcijų Rusijai sušvelninimą, pranešė Esijos prezidentės kanceliarija.

  "Mūsų pozicija šiuo klausimu aiški — kol nėra realių veiksmų, siekiant realizuoti Minsko susitarimus, nėra kalbos apie sankcijų sušvelninimą", — rašoma spaudos tarnybos pranešime.

  Kaljulaid ir Tuskas taip pat aptarė Europos Sąjungos ateitį, transatlantinio bendradarbiavimo ir laisvos prekybos klausimus.

  Rusijos ir Vakarų valstybių santykiai pablogėjo dėl Ukrainos ir Krymo situacijos. 2014 metų liepos pabaigoje ES ir JAV pradėjo skelbti sankcijas ne tik atskiriems fiziniams asmenims ir įmonėms, bet ir Rusijos ekonomikos sektoriams. Atsakydama į sankcijas Rusija apribojo JAV, ES šalių, Kanados, Australijos ir Norvegijos maisto prekių importą.

  Apie ką kalbėjosi Trampas ir Putinas?>>

  Anksčiau buvęs JAV prezidentas Barack Obama (Barakas Obama) pratęsė sankcijas iki 2017 metų vidurio. Maskva ne vieną kartą skelbė, kad laiko absurdišku ryšį tarp Vakarų sankcijų  Minsko susitarimų, nes Rusija nėra konfliktojanti šalis, kuri turi reguliuoti Ukrainos situaciją.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (234)

  Dar šia tema

  Trampas: sankcijų atšaukimas mainais už Rusijos branduolinio ginklo mažinimą
  Buvęs EK vadovas ragina nedelsiant atšaukti sankcijas Rusijai
  Tegai:
  sankcijos, Kersti Kaljulaid, Donaldas Tuskas, Talinas, Estija

  Svarbiausios temos