01:50 2019 Lapkričio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1015
 • RUB70.4859
  Čekijos kariai atvyksta į Lietuvą. Archyvinė nuotrauka

  Čekija nori prisijungti prie tarptautinio NATO bataliono Baltijos šalyse

  © Photo: Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerija
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  6131

  Čekijos gynybos ministerijos vadovas pareiškė, kad jo šalies kariai galėtų pastiprinti NATO pajėgas, kad užtikrintų Aljanso rytų sparno saugumą.

  VILNIUS, vasario 3 — Sputnik. Čekijos gynybos ministerijos vadovas Martinas Stropnickij Višegrado šalių (Lenkija, Slovakija, Čekija ir Vengrija) gynybos ministrų susitikimo metu pareiškė, kad Čekija norėtų prisijungti prie NATO karinių pajėgų Baltijos šalyse, pranešė RIA Novosti su nuoroda į Pragos informacinį portalą "Lidovsky".

  "Nuo 2018 metų Čekija norėtų prisijungti prie NATO rytinio sparno Estijoje, kur vadovauja Kanada, arba Lietuvoje, kartu su Vokietijos kariais", — sakė Stropnickij.

  Jis pridūrė, kad čekai galėtų dalyvauti karinėse pratybose kartu su JAV kariais, kurie siunčiami į Europą.

  Ketvirtadienį Čekijos gynybos ministerijos oficialiame tinklalapyje pasirodė informacija, kad ministerija ketina 2020 metais palaikyti kolegas iš Lenkijos, kurie vadovaus NATO greitojo reagavimo pajėgoms.

  Višegrado šalys 2016 metais sukūrė bendrą karinį padalinį ir planuoja kurti dar vieną 2019 metais. Šiems padaliniams Čekija ketina teikti medikamentus, pirotechniką, karo policininkus ir sraigtasparnius.

  Susitikimo metu gynybos ministrai aptarė bendradarbiavimą su NATO ir ES bei naujo kolegos iš JAV paskyrimą.

  Lietuva ir Čekija aptarė glaudų bendradarbiavimą>>

  "Generolo Džeimso Metiso paskyrimas JAV gynybos ministerijos vadovu palieka viltį, kad JAV politika NATO atžvilgiu nepasikeis", — sakė Čekijos ministras.

  Tegai:
  tarptautinis batalionas, NATO, Čekija

  Svarbiausios temos