18:13 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (494)
  89

  Baltarusijos prezidentas įsitikinęs, kad kuomet atsiras pigi Baltarusijos atominės elektrinės generuojama elektros energija, Lietuvai turi nebelikti klausimų dėl statybų.

  VILNIUS, vasario 3 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenko ragina Lietuvą baigti politizuoti Baltarusijos atominės statytbos klausimą, praneša Sputnik Baltarusija.

  "Na kam jūs niekus kalbate? Klausiau ambasadoriaus (Lietuvos ambasadorius Blatarusijoje — Sputnik). Jis žiūrėjo į mane —  o kam… Ar jūs galite sutrukdyti jėgainės statyboms? TATENA, visi kiti pritaria", — sakė Lukašenko penktadienį spaudos konferencijoje "Didysis pokalbis su prezidentu", Minske.

  Prezidentas pabrėžė, kad AE statybas atlieka Rusija — "imperija, branduolinė šalis".

  Astravo AE statytbos aikštelė. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Виктор Толочко

  Rusija suinteresuota parodyti visam pasauliui naujos kartos saugias atomines elektrines.

  "Tai bus pigiausia atominė elektrinė, o tai nelabai tenkina Rusiją. Semaško (Baltarusijos ministro pirmininko pavaduotojas Vladimiras Semaško — Sputnik) kontroliuoja kiekvieną varžtą ir veržles, kad neduok dieve kas nors neatsitiktų su reaktoriaus korpusu —  iš karto pasakiau, kad mes esame Černobylio avariją patyrusi valstybė. Pašalinkite šį korpusą", — sakė Lukašenko.

  Jis pareiškė, kad Baltarusija iš savo pusės neturi pretenzijų Lietuvai dėl Ignalinos atominės elektrinės, kuri, prezidento teigimu, "blogiausia atominė elektrinė pasaulyje", bei priminė, kad Baltarusija pasiruošusi priimti Lietuvos atominės elektrinės specialistus į darbą.

  "Reikia susitarti, kad tai bus mūsų bendra atominė elektrinė. Ir svarbiausia, pagaminsime energiją ir jums parduosime pigiomis kainomis. Žiūri ir sutinka, o vėliau žiniasklaidoje politizuoja šį klausimą", — sakė prezidentas.

  Baltarusijos prezidentas išreiškė pasitikėjimą, kad „ekonomika atliks savo vaidmenį". Kuomet atsiras pigi elektros energija, visi klausimai dėl jos saugumo išnyks.

  Apie Astravo AE

  50 kilometrų nuo Vilniaus statomoje Astravo AE bus įrengti du reaktoriai, kurių kiekvieno galia — 1200 megavatų. Pirmąjį reaktorių planuota įjungti 2019 metais, o antrasis reaktorius, pagal dabartinius planus, turėtų pradėti veikti 2020 metais. Baltarusijos AE statoma Gardino srities Astravo rajone. Projekto užsakovas — Respublikinė unitarinė įmonė "Belorusskaya AES", o projekto generalinis rangovas — Rusijos "Atomstroieksport", korporacijos "Rosatom" dalis.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (494)

  Dar šia tema

  Lukašenko Lietuvai: kartu pastatykime atominę elektrinę
  Lukašenko siūlo Lietuvai drauge eksploatuoti Baltarusijos AE
  Tegai:
  Astravo AE, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija

  Svarbiausios temos