11:03 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  76

  ES užsienio reikalų ministrų susitikime aptartas Ukrainos paramos klausimas, politikai susirūpino atnaujintais kariniais veiksmais.

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Dalyvaudamas Briuselyje Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje užsienio raikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, kad šiuo metu Ukraina turi du dižiausius iššūkius — korupcija ir santykiai su Rusija. Šių klausimų sprendimas reikalauja ES tvirtesnės paramos, pranešė Užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  Linkevičius vasario 6 dieną Briuselyje dalyvavo ES Užsienio reikalų tarybos posėdyje, kurio darbotvarkėje — Ukrainos, Libijos, Egipto ir Artimųjų Rytų taikos proceso klausimai.

  Diskusijoje dėl Ukrainos ministrai išreiškė stiprų susirūpinimą dėl atsinaujinusios karinės eskalacijos ir humanitarinės situacijos Rytų Ukrainoje, ypač Avdijivkos mieste. Linkevičius pabrėžė, kad pastarųjų dienų kariniai veiksmai prilygo 2014 metų situacijai fronto linijoje.

  "Ne pirmas kartas, kai stebime saugumo situacijos pagerėjimą prieš pat svarbius tarptautinius susitikimus, tačiau persilaužimo taškas sprendžiant šį konfliktą iki šiol nepasiektas", — sakė užsienio reikalų ministras, pabrėždamas stiprios ir vieningos paramos Ukrainai žinios svarbą.

  Taip pat plačiai aptarta Ukrainos reformų pažanga, poreikis jas tęsti ir demonstruoti konkrečius naujųjų įstatymų ir sukurtų institucijų veiklos rezultatus.

  Ministrai sutarė, kad ES turi ir toliau padėti Ukrainai reformų srityje. Lietuvos ministras atkreipė dėmesį į tai, kad būtina palaikyti paprastų Ukrainos žmonių motyvaciją, vykdant reformas ― užbaigiant bevizio režimo suteikimo ir Asociacijos susitarimo ratifikavimo procedūras. Taip pat ministrai kvietė visiškai išnaudoti visus turimus ES instrumentus, kurti ES patariamosios misijos regioninius biurus Odesoje ir Dnipre, kad būtų užtikrintas Ukrainos saugumas.

  URT išvakarėse įvyko neformalus Danijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Suomijos ir Švedijos užsienio reikalų ministrų susitikimas su Ukrainos vicepremjere Ivanna Klympush. Susitikime, kuriame taip pat dalyvavo ES vyriausioji įgaliotinė užsienio reikalams ir saugumo politikai Federica Mogherini (Federika Mogerini) ir komisaras Johannesas Hahnas (Johanesas Hahnas), aptarta situacija Rytų Ukrainoje, reformų eiga. 

  Linkevičius pabrėžė, kad šiuo metu santykiai su Rusija ir korupcija yra du didžiausi iššūkiai Ukrainai.

  Dar šia tema

  Karoblis susitiko su Lietuvos kariais Ukrainoje
  Luganskas: prie Ukrainos pareigūnų prisijungę samdiniai gali būti iš Lietuvos
  Ukrainos Vyriausybė nesuteikė akreditacijos RIA Novosti žurnalistams
  Ukrainos "PrivatBank" tapo valstybiniu už 4 euro centus
  Tegai:
  Ukraina, parama, Užsienio reikalų ministerija, Europos Sąjunga, Linas Linkevičius, Lietuva

  Svarbiausios temos