16:28 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (540)
  42

  Linas Linkevičius, Briuselyje susitikęs su Europos Komisijos pirmininko pavaduotoju, pareiškė, kad Lietuvos reikalavimai Baltarusijai dėl Astravo AE saugumo užtikrinimo įrodymų liko be atsako.

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Europos Sąjunga neatsiliepė į Vilniaus reikalavimus iš Minsko gauti Baltarusijos Astrave statomos atominės elektrinės saugumo bei tarptautinių saugumo standartų atitikimo įrodymus. Tokią išvadą padarė užsienio reikalų minstras Linas Linkevičius vasario 6 dieną, Briuselyje susitikęs su Europos Komisijos pirmininko pirmuoju pavaduotoju Fransu Timmermansu, praneša Užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  Susitikimo metu aptarta branduolinė sauga ES kaimynystėje bei ES ateitis. 

  "Lietuvos raginimai, kad Baltarusija įrodytų pasirinktos Astravo atominės elektrinės statybvietės saugą, lieka be atsako", — sakė ministras. 

  Anot Linkevičiaus, naujas Europos Komisijos elektros rinkos dizaino pasiūlymas yra sveikintinas, tačiau svarbu, kad elektros rinkoje būtų užtikrintos lygios konkurencinės sąlygos su trečiosiomis šalimis, nes skirtingi aplinkosaugos ir valstybės pagalbos standartai gali sukurti nesąžiningą konkurencinį pranašumą prieš ES gamintojus.

  Aleksandras Lukašenka, nuotrauka iš įvykio vietos
  © Photo : пресс-служба президента Республики Беларусь

  Linkevičius su EK pirmininko pirmuoju pavaduotoju aptarė ir kitus aktualius ES darbotvarkės klausimus. Ministras pakvietė Timmermansą apsilankyti Lietuvoje.

  Kalbėdamas apie Europos Sąjungos ateitį Linkevičius sakė, kad Romos sutarties 60-mečio minėjimo išvakarėse labai svarbu likti ištikimiems europinėms vertybėms ir dėti pastangas, kad ES būtų efektyvesnė ir priimti sprendimai pateisintų piliečių lūkesčius. 

  "Mūsų visų tikslas — stipri ir klestinti Europa. Turime susitelkti ir vieningai siekti užsibrėžtų tikslų", — teigė ministras.

  Apie Astravo AE

  50 kilometrų nuo Vilniaus statomoje Astravo AE bus įrengti du reaktoriai, kurių kiekvieno galia — 1200 megavatų. Pirmąjį reaktorių planuota įjungti 2019 metais, o antrasis reaktorius, kaip planuojama, turėtų pradėti veikti 2020 metais. Baltarusijos AE statoma Gardino srities Astravo rajone. Projekto užsakovas — Respublikinė unitarinė įmonė "Belorusskaya AES", o projekto generalinis rangovas — Rusijos "Atomstroieksport", korporacijos "Rosatom" dalis.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (540)

  Dar šia tema

  Linkevičius: kompromisų Astravo klausimu negali būti
  Baltarusija kviečia dar kartą aptarti Astravo AE klausimus
  Skirtingų frakcijų politikai turi susitelkti — Linkevičius apie Astravo AE
  TATENA pristatys atliktų patikrinimų Astravo AE rezultatus
  Tegai:
  saugumas, Astravas, Astravo AE, Europos Sąjunga, Fransas Timmermansas, Linas Linkevičius, Belgija, Briuselis

  Svarbiausios temos