11:39 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Pabėgėlių krizė (98)
  40

  Pabėgėlių perkelimo programa numato pagal kvotų sistemą Bendrijos šalyse įkurdinti daugiau kaip 98 tūkstančius žmonių.

  VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Europos Komisija kovą, po eilinio pranešimo apie pabėgėlių perkėlimo programos iš Graikijos ir Italijos teritorijų įgyvendinimo tempus, gali taikyti sankcijas toms šalims, kurios nevykdo ES sprendimo dėl šių pabėgėlių priėmimo, praneša RIA Novosti su nuoroda į EK pirmąjį viceministrą Fransą Timmermansą.

  Trečiadienį, EK pareiškė, kad iki 2015-ųjų rudens, kai ES Taryba balsų dauguma nusprendė paskirstyti į Graikiją ir Italiją atvykusius pabėgėlius po ES šalis, narės priėmė tik apie 12 tūkstančių žmonių. Šiuo metu programa numato pagal kvotų sistemą Bendrijos šalyse įkurdinti daugiau kaip 98 tūkstančius žmonių, ir Europos Komisija tikisi, kad ES valstybės narės kiekvieną mėnesį priims po tūkstantį pabėgėlių, atsidūrusių Italijoje ir po du tūkstančius pabėgėlių, laukiančių paskirstymo Graikijoje.

  "Dešimtas pranešimas bus paskelbtas kovo mėnesį — tai būtų tinkamas laikas apsvarstyti kitus variantus (veiksmus), jei jie yra reikalingi", — sakė Timmermansas žurnalistams, atsakydamas į klausimą, kada Europos Komisija gali pradėti procedūrą siekiant užkirsti kelią ES šalims pažeisti ES įstatymus.

  Jis pažymėjo, kad Europos Komisija "gali pradėti procedūrą siekiant užkirsti kelią pažeidimams". "Tačiau šiuo metu, aš tikiuosi, kad mes esame gana įtikinami politiniu požiūriu", — pridūrė EK pirmasis viceministras.

  Pabėgėliai Lietuvoje

  Pernai rugsėjį Europos Sąjunga įpareigojo Lietuvą per dvejus metus priimti virš tūkstančio pabėgėlių, tačiau šalis iki šiol vangiai vykdo programos įgyvendinimą.

  Per vienerius šios programos įgyvendinimo metus priimti tik 184 žmonės. Norint pilnai įgyvendinti šią programą Lietuvai iki 2017 metų rugsėjo teks priimti 1105 žmonių iš Artimųjų Rytų.

  Nors Lietuva pabėgėlius priima jau beveik 20 metų, iki šiol šalyje prieglobsčio prašė nedaug asmenų, palyginus su pernykščiu Lietuvos įsipareigojimu Europos Sąjungai.

  Iki šiol daugiausiai į šalį atvykdavo imigrantai iš Čečėnijos, Rusijos ar Ukrainos. Tuo metu pagal ES pabėgėlių perkėlimo programą Lietuva priima žmones iš Artimųjų Rytų šalių — daugiausiai Sirijos ir Irako.

  Pagal bendrovės "Spinter tyrimai" gegužės mėnesį atlikta visuomenės apklausą, pabėgėlių priėmimui visiškai nepritaria apie 46% Lietuvos gyventojų, beveik 49% apklaustųjų pritaria pabėgėlių priėmimui su tam tikromis išlygomis.

  Temos:
  Pabėgėlių krizė (98)

  Dar šia tema

  Pabėgėlių likimas Lietuvoje
  Naujas ministras siūlo naują pabėgėlių priėmimo tvarką
  Dvylika pabėgėlių iš Sirijos ir Irako atvyko į Lietuvą
  Pabėgėliai tebežūva: daugiau nei 4 tūkst nuskendo Viduržemio jūroje
  Tegai:
  pabėgėliai, Europos Komisija, Fransas Timmermansas, Europos Sąjunga

  Svarbiausios temos