04:59 2019 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB74.1694
  Panda, archyvinė nuotrauka

  Kinijoje mirė panda Kobi, pavadinta Barselonos Olimpiados talismano garbei

  © аккаунт Martin Lee в YouTube
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  2150

  Pandos jauniklis, kuris gimė Olimpinių žaidynių Barselonoje atidarymo dieną mirė vasario 2 dieną

  VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. Didžiosios pandos jaunikis Kobi, pavadintas 1992-ųjų metų Olimpinių žaidynių Barselonoje talismano garbei, mirė 25 metų amžiaus Čengdu mieste Kinijos pietvakariuose, praneša RIA Novosti su nuoroda į agentūrą "Xinhua".

  Vardą Kobi sugalvojo  tuometinis Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Don Juan Antonio Samaranch (Chuanas Antonijas Samarančas), nes meškiukas gimė 1992-ųjų liepos 26 —ąją — Olimpinių žaidynių Barselonoje atidarymo dieną.

  Anot agentūros, meškiukas krito į komą sausio 31 ir, nepaisant intensyvios terapijos, gyvūno išgelbėti nepavyko. Kobi mirė vasario 2 dieną. Lyginant su žmonių amžiumi, pandai buvo apie 75 metus.

  Pranešama, kad Kobi niekuo nesirgo iki savo staigios mirties, tačiau kartais jis neturėjo apetito. Liko devyni meškiuko jaunikliai, kurie jau taip pat turi palikuonių.

  Didžioji panda — lokinių šeimos atstovas. Nors ir priklauso plėšriesiems žinduoliams, pandos yra žolėdės, minta daugiausia bambukais, racioną paįvairina vaisiais ir vabzdžiais (proteino šaltinis).

  2016 metų rugpjūtį Tarptautinė gamtos išsaugojimo sąjunga pakeitė didžiosios pandos statusą Raudonojoje knygoje. Nuo tada panda tapo nebenykstančių gyvūnu, o priskiriama pažeidžiamos rūšies gyvūnams.

  Dar šia tema

  Atkartojant Ikaro likimą: panda nukrito nuo aukšto medžio
  Didžioji panda jau ne nykstančių gyvūnų sąraše
  Didžioji panda Fao Fao Belgijoje susilaukė mažylio
  Pandų kūdikių bumas: Kinijoje per 40 dienų gimė devynios dvynukų poros
  Tegai:
  panda, mirtis, Kinija

  Svarbiausios temos