01:36 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  44

  Labiausiai studijuojama kalba tarp Europos gyventojų tapo anglų, o daugiau nei 59% europiečių moka dvi ar daugiau užsienio kalbų

  VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Rusų kalba pateko į penkių labiausiai studijuojamų Europos Sąjungos gyventojų kalbų sąrašą, praneša statistikos tarnyba "Eurostat".

  Kaip paaiškėjo, apie 59% europiečių moka dvi ar daugiau užsienio kalbų.

  Tarp užsienio kalbų mokėjimo lyderių — Lichtenšteinas, Liuksemburgas, Islandija ir Suomija. Lietuvoje dvi ar daugiau užsienio kalbų moka 80% piliečių, Latvijoje — 78%. Minimalus rodiklis — Austrijoje (9%) ir Vengrijoje (6%).

  Labiausiai studijuojama "Eurostat" duomenimis tapo anglų — ją mokėsi 97,3% ES gyventojų. Antroje vietoje — prancūzų (33,8% europiečių) ir vokiečių (23,1% piliečių). Taip pat į penketuką pateko ispanų (13,6%) ir rusų (2,7%) kalbos.

  Remiantis tyrimo duomenimis, didžiausias procentas studijavusių rusų kalbą — Baltijos šalyse ir Bulgarijoje. Už pirmojo penketuko ribų liko dar viena populiari kalba — italų. Kinų kalba, kuriai daugelis prognozuoja tarptautinį statusą, nebuvo įtraukta į labiausiai studijuojamų Europos Sąjungoje kalbų sąrašą.

  Dar šia tema

  Latvis liko nepatenkintas pasisveikinimu rusų kalba
  Estijoje populiarių vaistų anotacijos bus ir rusų kalba
  Žodis Brexit papildė Oksfordo anglų kalbos žodyną
  Latvija ketina sukurti televizijos kanalą rusų kalba
  Tegai:
  kalba, Europos Sąjunga

  Svarbiausios temos