01:51 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  16

  Danijos ministrai susirūpino tuo, kad užsienio kilmės vaikai ne visada gerai žino danų kalbą, ir pasiūlė kuo anksčiau išspręsti šią problemą

  VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Danijos vaikų ir socialinių reikalų ministrė Mai Mercado pasiūlė tikrinti dvikalbių vaikų kalbos žinias nuo dviejų metų, praneša Sputnik Latvija su nuoroda į "The Local". 

  Pasak jos, vaikai, kurie namuose kalba ne daniškai, mokykloje turi sunkumų  ir jiems reikalingi papildomi užsiėmimai, todėl kuo anksčiau jiems bus sudarytos sąlygos išmokti danų kalbą, tuo geriau.

  Pagal neseniai Kopenhagoje atliktus tyrimus, 44% kitataučių vaikų, kurie pradėjo lankyti vaikų darželius 2015-aisiais, reikalinga pagalba mokantis danų kalbą, tarp danų kilmės vaikų tokių buvo tik 11,7%. Abu rodikliai šiek tiek žemesni nei 2014 metais.

  Mercado pasiūlytas įstatymo projektas leis vietos savivaldybėms nustatyti, ar gerai dvejų metų vaikai žino danų kalbą ir, jei to prireiks, siųsti juos į darželius, kur jie pagerins kalbos įgūdžius.

  Švietimo ministrė Merete Riisager pastebėjo, kad ji iš esmės pritaria šiam pasiūlymui, tačiau tėvai taip pat turėtų būti atsakingi už tai, kad jų vaikai kalbėtų daniškai. Pasak jos, yra stiprus statistinis skirtumas tarp danų ir kitataučių vaikų kalbos įgūdžių. Tėvai turėtų stengtis, kad šis skirtumas išsilygintų.

  Dar šia tema

  Ką vaikai žino apie Vasario 16-ąją
  Vaikai šokio pagalba pasakoja, kaip ir kodėl svarbu plauti rankas
  Akcija "Sodinčius": pripratinkime vaikus prie sveikos mitybos
  Tegai:
  kalba, vaikai, Danija

  Svarbiausios temos