07:21 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  25

  Anksčiau "WikiLeaks" paskelbė tūkstančius dokumentų ir failų, kurie buvo saugomi Kibernetinio žvalgybos centro vidaus tinkle ir pranešė, kad JAV konsutalas Frankfurte prie Maino vykdo CŽV centro "programišių" funkcijas

  VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Dokumentų ir failų, neva gautų iš valdybos būstinės ir paskelbtų "WikiLeaks" tinklalapyje autentiškumą CŽV patvirtinti atsisakė, praneša RIA Novosti su nuoroda į agentūrą "France-Presse".

  Tinklalapis "WikiLeaks" paskelbė daugiau nei 8,7 tūkstančius dokumentų ir failų, kurie buvo saugomi Kibernetinio žvalgybos centro vidaus tinkle. Centras yra CŽV būstinėje Lengli mieste ir pranešė, kad pirmoji paskelbta dalis sudaro mažiau nei 1% nuo bendros dokumentų apimties.

  "Tokia informacija ne tik kelia pavojų JAV atstovams, bet taip pat suteikia mūsų priešininkams įrankius ir duomenis, tam kad galėtų mums pakenkti", — sakė CŽV atstovė Heather Fritz Horniak (Heter Fric Horniak).

  Antradienį "WikiLeaks" su nuoroda į konfidencialius dokumentus pranešė, kad JAV konsutalas Frankfurte prie Maino vykdo CŽV centro, veikiančio Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje, ''programišių'' funkcijas.

  "WikiLeaks" darbuotojai teigia, kad CŽV hakeriams buvo išduodami diplomatų pasai ir juos dangstė valstybės departamentas. Vienas iš paskelbtų dokumentų yra instrukcijų sąrašas keliaujantiems į Frankfurtą prie Maino CŽV kibernetiniams įsilaužėliams.

  Kalbant apie buvimą konsulate darbuotojams buvo liepta atsakyti, kad jie užsiima technine konsultacija. Trečiadienį naujienų agentūra "Reuters" sužinojo, kad CŽV apie nutekinimą žinojo nuo pernai metų ir ieško galimo šaltinio tarp kontraktinių darbuotojų, dirbančių su CŽV.

  Televizijos kanalas "CNN" pranešė, kad FTB ir CŽV tiria informacijos nutekėjimą tinklalapyje "WikiLeaks". Pasak jo, pradėtas baudžiamasis tyrimas federaliniame lygmenyje.

  Dar šia tema

  JAV žvalgyba: pranešimas dėl kibernetinių atakų sutelktas ties Rusija
  Lietuvoje prasideda pirmosios nacionalinės kibernetinio saugumo pratybos
  JAV kibernetinių reikalų koordinatorius atvyks į Lietuvą
  Putinas: Rusija nevykdo kibernetinių atakų prieš JAV
  Tegai:
  kibernetinės atakos, programišiai, WikiLeaks, CŽV, JAV

  Svarbiausios temos