06:52 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Didžiosios Britanijos istorinis referendumas (68)
  167

  Didžiosios Britanijos vyriausybė informavo ES, kad pasitraukimo iš Europos Sąjungos procesas prasidės kovo 29 dieną

  VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Didžioji Britanija oficialiai pradės pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) procedūrą kovo 29 dieną, teigiama Didžiosios Britanijos vyriausybės oficialiame pranešime spaudai.

  Nuo šios dienos prasidės Londono ir Briuselio dvejų metų derybos.

  Londonas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Вильф

  Manoma, kad abi šalys pristatys viena kitai finansines pretenzijas, kurių dydis siekia milijardus eurų. Tačiau, pasak Didžiosios Britanijos vyriausybės teisininkų išvadas, Didžioji Britanija turi teisinį pagrindą nemokėti Europos Sąjungai tokių sumų.

  Jungtinės Karalystės "Brexit" sekretorius Davidas Davisas pavadino šias derybas "svarbiausiomis dabartinei karalystės kartai".

  Daugelis ES šalių anksčiau pareikšdavo, kad jos norėtų "skyrybų" procesą padaryti maksimaliai draugišku, ir būsimus santykius su Londonu — abipusiai naudingais ir daugialypiais. Briuselis pranešė, kad jau seniai pasirengęs pradėti derybas su Didžiąja Britanija. Vadovaus deryboms Prancūzijos diplomatas Michelis Barnier.

  Derybos su Europos Sąjunga dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES sąlygų truks dvejus metus, tokiu būdu, Jungtinė Karalystė galės palikti sąjungą 2019 metų pavasarį.

  2016 metų birželį Didžiojoje Britanijoje įvyko referendumas, kuriame daugybė britų balsavo už išstojimą iš ES. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimu vyriausybė pateikė Parlamentui įstatymų projektą apie Brexit paleidimą.

  Istorinę reikšmę Brexit prideda tai, kad Lisabonos sutarties 50 straipsnis, pagal kurį bet kuri ES narė "gali pasitraukti iš sąjungos pagal savo konstitucinius reikalavimus", bus taikomas pirmą kartą.

  Temos:
  Didžiosios Britanijos istorinis referendumas (68)
  Tegai:
  išėjimas iš Europos Sąjungos, Brexit, Europos Sąjunga (ES), Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos