09:11 2019 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1354
 • RUB75.4433
  Denisas Voronenkovas, archyvinė nuotrauka

  Kijeve nužudytas buvęs Rusijos Dūmos deputatas Voronenkovas

  © Sputnik / Владимир Федоренко
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  6310

  Kijevo centre nežinomasis užpuolė kelis verslininkus, tarp kurių ir buvęs Rusijos parlamento deputatas Denisas Voronenkovas

  VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Susišaudymo metu Kijevo centre buvo nužudytas buvęs Rusijos Dūmos deputatas Denisas Voronenkovas, praneša RIA Novosti su nuoroda į Ukrainos sostinės policijos vadovą Andrejų Kriščenką.

  Policijos vadovo teigimu, išpuolis buvo įvykdytas šalia centrinio įjėjimo į penkių žvaigždučių viešbutį "Premjer Palas".

  Šaulys sugebėjo sužeisti ir Voronenkovo apsaugininką, kuris, savo ruožtu, taip pat pataikė į užpuoliką.

  Užpuoliką sulaikė, šiuo metu jis yra ligoninėje, kur griežtai saugomas. Policija siekia nustatyti jo asmenybę ir ieško galimų bendrininkų.

  Kiejvo policija mano, kad ruso nužudymas galėjo būti iš anksto užsakytas. Tardytojai nagrinėja tik vieną versiją — "Rusijos specialiųjų pajėgų tarnybos" prisidėjimas.

  Denisas Voronenkovas kartu su žmona, taip pat Rusijos Dūmos deputate, Marija Maksakova pernai išvyko iš Rusijos ir greitai gavo Ukrainos pilietybę. Deputatas aiškino savo veiksmus politiniais motyvais, tačiau Rusijos tardymo komitetas mano, kad tokiu būdu deputatas tiesiog ketino pasislėpti nuo Rusijos teisėsaugos. Rusijoje Voronenkovas yra nuteistas už akių dėl neteisėto pasisavinimo pastato Maskvoje.

  Išvykęs į Kijevą Voronenkovas padarė kelis garsius pareiškimus apie Rusijos politinį gyvenimą ir davė Ukrainos Generalinei prokuratūrai parodymus prieš buvusį Ukrainos prezidentą Viktorą Janukovičių.

  Tuo pat metu ir Voronenkovas, ir Maksakova teigė, kad Dūmoje juos privertė balsuoti už Krymo prijungimą prie Rusijos teritorijos. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas atmetė šiuos kaltinimus ir pareiškė, kad balsavimas buvo geranoriškas.

  Dar šia tema

  Rusijos ambasadoriaus Turkijoje nužudymas
  Rusijos ambasadoriaus nužudymas: niekšybė ir provokacija
  Ukrainos policija nagrinėja 6 žurnalisto Šeremeto nužudymo versijas
  Ukrainos VRM: Pavelo Šeremeto mirtis — tai nužudymas
  Tegai:
  Rusijos Dūma, nužudymas, Marija Maksakova, Denisas Voronenkovas, Kijevas, Ukraina
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos