05:11 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  "Eurovizija-2017" Kijeve (35)
  597

  "Eurovizijos-2017" dalyvės iš Rusijos Julijos Samoilovos dainos "Flame is Burning" vaizdo įrašas populiarėja internete, nepaisant to, kad dainininkė nedalyvaus konkurse

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Julijos Samoilovos pasirodymas su daina "Eurovizijai-2017" interneto tinkle pasirodė prieš dešimt dienų, tačiau jis vien tik socialiniame tinkle YouTube peržiūrėtas daugiau nei milijoną kartų. 

  Be to, daugiau nei milijoną peržiūrų surinko vaizdo įrašas "Pirmojo kanalo" tinklalapyje, daugelis interneto vartotojų išplatino vaizdo įrašą savo paskyrose socialiniuose tinkluose.

  Bet situacija su galimybe dalyvauti tarptautiniame dainų konkurse "Eurovizija-2017" yra neaiški. Trečiadienį, Ukrainos saugumo tarnyba uždraudė Julijai įvažiuoti į šalies teritoriją trejus metus dėl to, kad ji koncertavo Kryme.

  Julija Samoilova, archyvinė nuotrauka
  © Photo : Facebook / Yulia Samoylova

  Tam, kad Samoilova galėtų dalyvauti "Eurovizijoje" nepaisant galiojančio  draudimo įvažiuoti į Ukrainą, Europos transliuotojų sąjunga (ETS) pasiūlė "Pirmąjam kanalui" organizuoti pasirodymo transliaciją.

  Tačiau "Pirmasis kanalas" atsisakė nuo Julijos Samoilovos nuotolinio dalyvavimo konkurse.

  "Pirmasis kanalas" pagal "Eurovizijos " taisykles išrinko konkurso dalyvę, kuri įregistruota ETS ir pasilieka  konkursante. Pretenzijų Julijai Samoilovai iš ETS pusės nėra", — pažymėjo kanalas.

  Pagal "Eurovizijos" taisykles, šalis-transliuotoja privalo užtikrinti, kad visi konkurso dalyviai "galėtų gauti įvažiavimo vizą visam renginio vykdymo laikotarpiui". Todėl atsisakymas įleisti Samoilovą į Ukrainos teritoriją pažeidžia konkurso taisykles.

  Dūmos komiteto pirmininko pavaduotojas Iosifas Kobzonas pareiškė, kad Rusijai nereikia dalyvauti "Eurovizijoje". Pasak jo, konkursas tapo politinis ir komercinis. Kobzonas pridūrė, kad sprendimas siųsti Samoilovą į "Euroviziją-2017" buvo "milžiniška klaida".

  Pergalę Ukrainai ir teisę rengti konkursą šalyje pelnė Susana Jamaladinova, žinoma Jamalos vardu, su daina "1944" apie Stalino vykdytą Krymo totorių deportaciją. 62-asis "Eurovizijos" dainų konkursas vyks Kijeve. Pirmasis konkurso pusfinalis vyks gegužės 9 dieną, antradienį, antrasis — gegužės 11 dieną, ketvirtadienį, o finalas bus rengiamas gegužės 13 dieną, šeštadienį.

  Lietuvai tarptautiniame dainų konkurse atstovaus grupė Fusedmarc su daina "Rain Of Revolution".

  Temos:
  "Eurovizija-2017" Kijeve (35)

  Dar šia tema

  "Eurovizija-2017": kas atstovaus Lietuvai?
  Per 11 dienų parduota apie 15 tūkst bilietų į "Euroviziją-2017"
  Tegai:
  Eurovizija-2017, Julija Samoilova, Rusija

  Svarbiausios temos