02:59 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  17

  Amerikiečių bardas Bobas Dylanas savaitės pabaigoje koncertuos Stokholme ir tuo pačiu aplankyti Švedijos akademiją, kur jam pagaliau bus įteikta Nobelio literatūros premija

  VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Diplomas ir 2016-ųjų Nobelio literatūros premijos laureato medalis bus įteikti legendiniam muzikos atlikėjui, Amerikos poetui Bobui Dylanui šios savaitės pabaigoje, praneša RIA Novosti su nuoroda į Švedijos akademiją.

  Dilanas neatvyko į Nobelio premijos apdovanojimo ceremoniją gruodžio 10 dieną. Šios savaitės pabaigoje jis koncertuos Stpkholme.

  "Bobas Dylanas ir Švedijos akademija susitarė dėl susitikimo šį savaitgalį. Susitikimo metu akademija įteiks Dylanui Nobelio diplomą ir medalį. Susitikimas vyks neoficialioje aplinkoje, be žiniasklaidos", — rašoma Švedijos akademijos pranešime.

  Pagal fondo įstatą, akademija pasilieka teisę paprašyti Dylano perskaityti tradicinę paskaitą per šešis mėnesius po ceremonijos, kuri įvyko 2016 metų gruodžio 10-ąją.

  Lietuviškos šaknys

  Garsus vardas Bobas Dylanas yra pseudonimas. Tikrasis, dabar jau premijos laureato, vardas Robert Allen Zimmerman (hebrajiškas vardas: Šabtai Zisel ben Avraham). Muzikantas gimė 1941 metų gegužės 24 dieną JAV Minesotos valstijoje miestelyje Duluth. Dylanas — yra žymus žydų kilmės JAV dainininkas, dainų autorius, poetas ir dailininkas, kuris jau šešis dešimtmečius yra svarbi figūra populiariojoje muzikoje.

  Певец Боб Дилан
  © REUTERS / Ki Price
  Amerikiečių bardas Bobas Dilanas

  Lietuvos gyventojams turėtų būti labai svarbus toks premijos įteikimas, nes laureatas turi lietuviškas šaknis. Bobo Dylano seneliai iš motinos pusės buvo žydai iš Lietuvos, atvykę į JAV  1902 metais.

  Dar šia tema

  Dylanas oficialiai priėmė Nobelio literatūros premiją
  Bobas Dylanas dar viešai nesureagavo į Nobelio premiją
  Tegai:
  literatūros premija, Nobelio literatūros premija, Švedijos akademija, Bobas Dylanas, JAV

  Svarbiausios temos