12:23 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Didžioji Britanija stiprina apsaugą oro uostuose ir atominėse elėktrinėse dėl galimų teroristinių išpuolių

  VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Didžiosios Britanijos specialiosios tarnybos įpareigojo oro uostus ir atomines elėktrines (AE) sustiprinti apsaugą nuo teroristinių išpuolių, rašo laikraštis "Telegraph".

  Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Didžiosios Britanijos žvalgyba mano, kad teroristų grupuotė IV (Islamo valstybės)* ir kiti radikalūs judėjimai gali ieškoti būdų, kaip įdiegti sprogstamąsias medžiagas nešiojamuose kompiuteriuose ir mobiliuosiuose telefonuose taip, kad jos galėtų likti nepastebėtos patikrinimo metu. Šiuo atžvilgiu baiminamasi, kad kovotojai gali panaudoti savo technologijas Europos ir JAV oro uostuose.

  Be to, yra spėjimai, kad programišiai bandė apeiti kompiuterinę apsaugą atominėse elėktrinėse. Pareigūnai perspėjo, kad teroristai ir šnipai stengiasi pasinaudoti lengvai pažeidžiamomis vietomis AE apsaugos sistemose. Didžiosios Britanijos energetikos ministras Džesis Normanas (Jesse Norman) sakė leidiniui, kad AE turi užtikrinti atsparumą didėjantiems kibernetinėms grėsmėms.

  "Vyriausybė yra visapusiškai įsipareigojusi ginti Didžiąją Britaniją nuo kibernetinių grėsmių, skirus 1,9 milijardo svarų investicijų šios šalies kibernetinio saugumo transformacijai", — sakė Normanas.

  JAV žvalgyba taip pat perspėjo apie galimus radikalių grupuočių naujus "parengimus".

  Anksčiau JAV uždraudė parnešti į lėktuvą elektroniką, kuri yra didesnė už mobiluosius telefonus ir išmanuosius telefonus (išskyrus medicinos prietaisus). Draudimas įsigaliojo kovo 25 dieną ir taikomas 10 oro uostų Artimuosiuose Rytuose ir Šiaurės Afrikoje.

  Vėliau Didžioji Britanija pranešė, kad įveda analoginį draudimą lėktuvuose, kurie skrenda į Didžiąją Britaniją iš Turkijos, Libano, Jordanijos, Egipto, Tuniso ir Saudo Arabijos.

  * Teroristų grupuotė, uždrausta Rusijoje

  Dar šia tema

  Trampas davė leidimą: CŽV gavo teisę naikinti teroristus dronais
  Seimas patvirtino naują Nacionalinio saugumo strategiją
  Du sprogimai Stambule nusinešė 29 gyvybes
  Vieneri metai praėjo nuo skerdynių Prancūzijos sostinėje
  Tegai:
  saugumo tarnybos, teraktas, teroristiniaia išpuoliai, atominė elėktrinė (AE), oro uostas, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos